چگونه لکه های رنگی نوشیدنی را از فرش پاک کنیم؟ - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

چگونه لکه های رنگی نوشیدنی را از فرش پاک کنیم؟

صفحه اصلی تالار گفت‌و‌گو خانه داری مامان نکات خانه داری و همسرداری چگونه لکه های رنگی نوشیدنی را از فرش پاک کنیم؟

 • سازنده
  موضوع
 • #609366

  faranak khonum
  کاربر ساده

  <h1>نحوه شستشوی لکه های رنگی نوشیدنی از فرش یا مبل</h1>
  در مقاله نحوه پاک کردن لکه نوشیدنیها از فرش به اختصار نحوه ی شستشو و قالیشویی لکه های نوشیدنی حاصل از آبمیوه های طبیعی و لکه ی آب بیان شد .تا جایی پیش رفتیم که لکه کاملا پاک شده اما کار ما تمام نشده است بلکه هنوز رطوبت حاصل از شستشو باقی است که اگر به آن توجه نشود شاید در برخی موارد از لکه خطرناک تر است.<!–more–>

  بنابراین جهت خشکشویی فرش ابتدا با وسیله ای اطراف لکه را محدود کنید .به این ترتیب که برای مثال چهارپایه ای روی لکه گذاشته و همان طور که در شکل میبینید اطراف لکه محدود شده است.

  نحوه-شستشوی-فرش-از-لکه-قهوه-چای-قالیشویی-ادیب-خشکشویی-فرش

  میتوان در این حین از پنکه یا سشوآر نیز استفاده کرد . بدین صورت زمان خشک شدن فرش کاهش میابد.
  <h2>شستشوی لکه های رنگی نوشیدنی با سرکه</h2>
  گام بعدی: شستشوی لکه های رنگی حاصل از چای،قهوه،شربت،شیرو…

  یک بطری اسپری خالی تهیه کرده و آنرا ابتدا کاملا شستشو داده و تمیزکنید ، سپس در آن سرکه بریزید و نصف مقدارسرکه آب بریزید تا رقیق شود و کاملا این مواد را با تکان دادن اسپری ترکیب کنید.

  ابتدا سرکه را در نقطه ای خارج از دید روی فرش یا مبل تست کنید . بعد از اطمینان ، روی لکه با اسپری سرکه بریزید و تقریبا نقطه ی مورد نظر را کاملا خیس کنید.اجازه دهید 10 دقیقه در این حالت بماند.

  سپس با پارچه ای سفید و تمیز سطح لکه را شستشو دهید.پارچه را دائما به لکه بمالید و سپس پارچه را تمیز کنید و دوباره این کار را تکرارر کنید تا لکه کاملا پاک شود.

  نحوه-شستشوی-فرش-از-لکه-شربت-شیر-قالیشویی-ادیب
  <h2>شستشوی لکه های رنگی نوشیدنی با نوشابه</h2>
  روش دیگر جهت شستشوی لکه های رنگی نوشیدنی استفاده از نوشابه است.

  ابتدا سطح لکه را با آب معمولی بشویید و سپس پارچه ای برداشته و آنرا به نوشابه ترکیب کرده و سطح لکه را با آن مالش دهید و کاملا شستشو کنید.

  بعد از اتمام هر کدام از روشهای بالا و پاک شدن لکه ، حتما پارچه ای جدید تهیه کرده و با آب معمولی سطح لکه را تمیز کنید تا مواد پاک کننده ای که استفاه کرده اید در فرش یا پارچه نماند.

  منبع: قالیشویی

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.