پرستار کودک - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

پرستار کودک

 • سازنده
  موضوع
 • #609859

  Parsianavid
  کاربر ساده

  <h1 class=”vc_custom_heading m-b-md align-left”>پرستار کودک</h1>
  <div class=”wpb_text_column wpb_content_element lead”>
  <div class=”wpb_wrapper”>

  امروزه به  دلیل مشغله زیادی که در زندگی روزمره وجود دارد. فرصت چندانی برای نگهداری و مراقبت از کودک وجود ندارد و از این رو مادران  نیاز به یک پرستار کودک را در خود دیدند . و خواهان این هستند که بدانند که یک پرستار که از کودکشان نگهداری می کند باید چه ویژگی ها و خصوصیت هایی داشته باشد و چه پرستاری میتواند  او را راضی نگه  دارد.

  </div>
  </div>
  <div class=”wpb_text_column wpb_content_element m-b-sm”>
  <div class=”wpb_wrapper”>

  پرستار کودکاین وظایف پرستار می تواند مطابق با نیاز های مادر کودک و انتظاراتی که مادر کودک از پرستارش دارد را دارا می باشد. البته این را باید متذکر شد که انتظاراتی که مادر کودک از پرستارش دارد می تواند متعدد باشد. مثلا برای یک نوزاد پرستارش باید به او غذایش را بدهد و همچنین پوشکش را عوض کند  و حمام کردن کودک .و  دیگر این که خواب او را تنظیم کند. و البته این را باید بدانیم که وظایف پرستار کودک فقط غذا دادن و پوشک عوض کردن و خواب او نیست.
  <h2>پرستار کودک چیکار میکنه؟</h2>
  پرستار کودک در درجه اول باید بتواند با کودک ارتباط برقرار کند. البته باید این را بدانیم که هم با کودک و هم با والدین کودک بتواند یک ارتباط نزدیک و صمیمی برقرار کند.

  با ارتباط برقرار کردن با مادر کودک است که می تواند با خلقیات کودک آشنا شود و با آن ارتباط برقرا نماید.

  با کودک صحبت کند و طریق ی صحبت کردن را به او بیاموزد.  و در بعضی موارد باید مثل بزرگتر ها با او حرف بزند و در تربیت  او کوشا باشد .

  یک نکته ای که خیلی مهم است این است که پرستار کودک باید ساعاتی از روز را به مطالعه کردن درباره ویژگی هایی که کودک دارد بپردازد و در تعلیم و تربیت او کوشا باشد.

  یک نکته ای که بسیار بسیار مهم و ضروری است این است که پرستار کودک باید از ادبیات خوبی برخوردار باشد یعنی شیوه ی صحبت کردن او خیلی مهم است.

  پرستار کودک باید  به کودک بیاموزد که هر وقت هر کاری  یا چیزی از کسی میخواهی  بکو “لطفا………..”

  پرستار کودک باید به کودک آموزش دهد که هر  وقت چیزی از کسی گرفتی یا کسی چیزی بهت داد از او تشکر کن و بگو ” ممنون…….”

  پرستار کودک باید به کودک آموزش دهد که در بین سخن گفت بزرگتر ها وارد نشو . اگه حرف خیلی مهمی داری باید صبر کنی که دیگران حرفاشون تموم بشه بعد حرفت رو بزنی .

  پرستار کودک باید به کودک اموزش دهد که هیچ وقت درباره خصوصیات و ویژگی های بدن دوستات با کسی صحبت نکن . فقط وقتی میتونی درباره ویژگی های ظاهری یه نفر صحبت کنی که بخوای از اونها به صورت مثبت تعریف کنی و مطمعن باش که اونها از این کار تو خیلی خوششون میاد.

  پرستار کودک باید به کودک آموزش دهد  وقتی کسی حال تورو پرسید جوابش رو با خوب هستم یا خوب نیستم چواب بده و در نهایت تشکر کن و متقابلا  تو هم حال اون رو بپرس.

  پرستار کودک باید به او آموزش دهد که وقتی میخوای وارد اتاق کسی بشی باید اول در بزنی  و او باید به تو اجازه ی ورود دهد در غیر این صورت از رفتن به اتاق دیگران امتناع کن.

  پرستار  کودک باید به کودک آموزش دهد که وقتی تلفن زنگ میزند در ابتدا خودش را معرفی کند و سپس از مخاطب خود بپرسد که شما کی هستید؟ و با کی کار دارید؟

  پرستار کودک باید به کودک بیاموزد که  در جمع بزرگترها از حرفهای زشت امتناع کند. و در کل از زشت حرف زدن بپرهیزد.

  پرستار کودک باید به کودک بیاموزد که هیچ وقت کسی رو مسخره نکن با مسخره کردن دوستات به اونها انرژی منفی میدی و شاید هم انرژی منفی ندی ولی باعث میشی که اونها تو رو دوست نداشته باشند و باهات بازی نکنن.

  پرستار کودک باید به کودک بیاموزد که وقتی میخوای عطسه یا سرفه کنی دستت رو جلوی دهنت بگیر و یا این که جلوی دیگران دست تو بینیت نزار.

  پرستار کودک باید به کودک بیاموزد که  اگه دیدی پدر، مادر یا همسایه یا کسی که به کمک نیاز داره بهش بگو کمک نمیخوای ؟ اگه جوابشون مثبت بود برو و بهشون کمک کن. ممکنه با کمک کردن به اونها چیزای جدیدی رو یاد بگیری.

  پرستار کودک باید به کودک آموزش دهد که اگه کسی در انجام دادن کاری بهت کمک کرد از او تشکر کن و بهش بگو ” متشکرم”

  پرستار کودک باید به کودک آموزش دهد که که در هنگام غذا خوردن سر سفره ی غذا یا سر میز دستتت رو جلوی غذا دراز نکن و از دیگران بخواه که اون چیز رو به تو بدن.

  پرستار کودک باید به او اموزش دهد که در صورت بیرون از خانه رفتن باید حواسش رو جمع کنه و به دیگران  اعتماد نکند.

  پرستار کودک باید سرگذشت دانشمندان بزرگ و انسان هایی که  به بشریت کمک کردند رو بخواند.

  پرستار کودک باید شیوه ی کتاب خوانی رو به او آموزش دهد و این آموزش مستلزم این است که در ساعاتی از روز رو به کتاب خواندن او تخصیص دهد.

  پرستار کودک باید به کودک مهارت های درست زندگی کردن را بیاموزد.

  پرستار کودک باید شیوه ای  بکار گیرد که بتواند سیگنال های ذهن کودک را به هم وصل کند و باعث رشد ذهنی کودک شود.

  پرستار کودک باید واژه های مهم انسانی رو با عمل به کودک بیاموزد. مثلا در بعضی جاها به او بگوید “صبر کن” “تحمل داشته باش” “مهربان باش” این واژه های خیلی مهم است که در روزمرگی در صحبت کردن با کودک اتفاق بیوفتد.

  پرستار کودک باید آموزش های لازم را در جهت رشد ذهنی او متناسب با سن او به کار گیرد و او را با بازی های مختلف سرگرم و ذهن او را خلاق کند.

  پس ببینید پرستار کودک برای کودک عزیز شما چقدر باید مهم باشد که تمام  روح و جسم خود را به پرستار میسپارید.

  پس در انتخاب پرستار خود باید توجه زیادی کرد و همچنین انتخاب مراکزی که به شما پرستار معرفی می کند از اهمیت حائزی برخوردار است.

  مرکز پارسیان آوید با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و با بیش از ده سال سابقه در این زمینه شما را در انتخاب پرستار مطمعن و قابل اعتماد برای عزیزانتان، مشاوره و در صورت تمایل برای شما نیروی متخصص و کارآمد اعزام میکند.

  </div>
  </div>

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.