ورزش پيلاتس( راهي براي خوش اندام شدن) - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

ورزش پیلاتس( راهی برای خوش اندام شدن)

صفحه اصلی تالار گفت‌و‌گو پزشکی و سلامتی ورزش ورزش پیلاتس( راهی برای خوش اندام شدن)

• سازنده
    موضوع

golpar
    کاربر ساده

ورزش پيلاتس(کنترولوژي بين جسم و ذهن)
    نام اين ورزش در ابتدا توسط ژوزف پيلاتس علم كنترل بدن نامگذاري شده بود كه پس از مرگ وي به دليل احترام و حفظ ياد و خاطره او توسط بازماندگانش به نام پيلاتس متداول شد.
    پيلاتس،روش تمريني است كه در سال 1920 توسط ژوزف پيلاتس پايه گذاري گرديد و متشكل از ورزشهايي است كه تمركز روي پيشرفت انعطاف ، قدرت و تعادل در تمام اندامهاي بدن دارند بدون اينكه عضلات از فرم طبيعي خود خارج شود اين روش تمريني از حركات كنترل شده اي تشكيل شده كه بين بدن و مغز هارموني فيزيكي ايجاد كرده و توانايي بدن افراد را در هر سن بالا مي برد علاوه بر اين كساني كه ورزش پيلاتس را انجام مي دهند خواب بهتر عصبانيت كمتر استرس و خستگي كمتر خواهند داشت .

از آنجا كه اين روش تمريني در وضعيتهاي ايستاده،نشسته و خوابيده بدون طي مسافت و پرش و جهش انجام مي گيرد آسيبهاي ناشي از صدمات مفصلي را كاهش مي دهد زيرا حركات ورزشي در دامنه هاي حركتي در سه وضعيت فوق با اجراي تنفسهاي عميق و انقباضهاي عضلاني انجام مي گيرد اين ورزش همچنين با افزايش حجم عضلاني بدن كاهش ورزن را تسريع مي كند و مي تواند مكملي براي ساير ورزشها و تمرينات شما باشد.

من خودم دو سال دارم اين ورزش رو انجام مي دم
    بهتون پيشنهاد مي کنم حتما امتحانش کنيد
    براي من يه جورايي معجزه بود

Viewing 15 replies - 1,456 through 1,470 (of 1,482 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

مامان مهدي
    کاربر ساده

هانيه جان شما که قدت بلنده ورزشي رو انجام بده که هيکلت رو خوش فرم و سک سي کنه .. اگر زومبا کار کني ، ساق پات فرم خوشگلي ميگيره ، بعد باسنت رو بالا ميکشه و مرتب ميکنه ، سينه ها رو فرم ميده و سر شونه ها رو خوش ترکيب ميکنه .. قوس خيلي قشنگي هم به پهلوهات ميده که هر کي ببينه دلش بخواد اون شکلي بشه ..
    امتحان کني عاشق زومبا ميشي .. فوق العاده س ..

کاربر ساده

بچه ها من لاغرم و کشيده الان تنها مشکلم اينه که يه کم شکم در اوردم اونم خيلي کمه ولي خودم حساسم تو خونه دراز نشست مي زنم ولي نمي دونم چرا تاثير نداره مي خوام شکم خيلي تخت شه خيلي خيلي تخت چون خيلي بزرگ هم نيست احتمالا زود ج ميده حالا کسايي که تجربه دارن تو پيلاتس زودتر ميشه نتيجه گرفت يا بدنسازي؟ پيلاتس حرکات خاصي براي شکم داره ؟

هانيه جون من حدود 5سال بدنسازي كار كردم همش داشتم دراز نشست ميزدم اين شكمم نميرفت ولي با پيلاتس سريع رفت تو پيلاتس حركات شكمو خيلي اصولي كار مي كنن تو طول كوتاه و طول بلند و بالا شكم زير شكم و تمام عضلات جانبي شكم تو هرجلسه درگير ميشه من خيليييييي راضيم تاحالا شكمم اينقدر صاف نشده بود البته يه ذره ديگه شكم دارم كه اميدوارم تو چند ماه آينده بهتر شهوقتي ايستادم شكمم صافه ولي ميشينم يه خورده مياد بيرون

کاربر ساده

همتاناز عزيزم مرسي. ابن طوري باشه خيلي خوبه…اره بابا دراز نشست اصلا به درد نمي خوره به نظر من جون ادم در مياد))))
    فقط حيف نميشه ادرسا رو ديد از روي سايت
    فاطيما يه جوري توصيف کردي دلم خواست دختر)))) من زومبا رو اصلا نمي شناسم همه جا داره؟ بعد شکم کوچيک مي کنه؟ چون اول اين برام مهمه که حل شه بعد کاملا رو فرم بيام . تاپيک داره اينجا؟

مامان مهدي
    کاربر ساده

همتاناز عزيزم مرسي. ابن طوري باشه خيلي خوبه…اره بابا دراز نشست اصلا به درد نمي خوره به نظر من جون ادم در مياد))))
    فقط حيف نميشه ادرسا رو ديد از روي سايت
    فاطيما يه جوري توصيف کردي دلم خواست دختر)))) من زومبا رو اصلا نمي شناسم همه جا داره؟ بعد شکم کوچيک مي کنه؟ چون اول اين برام مهمه که حل شه بعد کاملا رو فرم بيام . تاپيک داره اينجا؟

باور کن يه روز کار کني اينقدر خوشت مياد و انرژي ميگيري که دلت ميخواد دوباره بلند شي انجام بدي .. همه ي بدن رو با هم فرم ميده .. بذار چند تا عکس از هيکل زومبا کارها بهت نشون بدم .. مطمئن باش بعد چند ماه کار کردن بدن شما هم اين شکلي ميشه ..
    بازم ميگم مربي هاي باشگاههاي ايران تحت نظر زومبا کارهاي اصلي اموزش نديدن براي همين حرکاتشون مخلوطي از زومبا و حرکاتيه که خودشون اختراع کردن ..
    دي وي دي هاي اموزشي من خود بتو پرز مخترع زومبا و مربي هاي ارشدش هستن .. خيلي هم سريع و راحت ميتوني ياد بگيري ..
    انعطاب پذيري بدنت هم عالي ميشه .. کلي هم حرکات رقص هاي لاتين و اسپانيايي ياد ميگيري //
    دوست داشتي خصوصي بده بيشتر راهنمايي کنم ..

کاربر ساده

هانيه جون تو پيلاتس هم درازنشست داره ولي اصولي من خودم قبلا روزي 100 تا درازنشست ميزدم ولييييي كمردرد ميگرفتم ولي الان اصولي ميزنم و تعداد كم ولي روي تمام عضلات شكمم كار ميشه
    عزيزم به باشگاههاي اطراف منزلتون زنگ بزن ببين پيلاتس داره يا نه و مربيش عضو انجمن باشه
    موفق باشي

کاربر ساده

دراز نشست وقتي شکم رو کوچک ميکنه که شما اول حداقل نيم ساعت تا 40 دقيقه هوازي کارکني تا ضربان قلب بالا بره و حسابي عرق کنيد بعد بلافاصله بريد براي درازنشست.مطمئنا جواب ميگيريد.همينطوري اگه درازنشست بزنيد اصلا شکم کوچيک نميشه فقط سفت ميشه.
    سايت پيلاتس که جواب نميده هرجا هم زنگ بزنيم قطعا ميگن مربي ما بهترينه و عضو انجمن!يک مدت ميرم تکنيک برتر پيلاتس رو هم امتحان ميکنم ببينم چيه اينقده رو بورسه! زومبا هم توصيه ميکنم ترجيحا کلاس بريد تو جمع بقيه و فضاي شاد باشيد بهتر ميتونيد کارکنيد با مربي هوازيه ديگه لاغر ميکنه و شاده ولي اونطور فرمي به بدن نميده.

NILA
    کاربر ساده

سلام دوستان
    کسي باشگاهيو براي پيلاتس تو رودهن يا دماوند ميشناسه؟
    ممنونم ميشم ازتون

بچه ها منم دقيقا مشکل هانيه رو دارمم ولي از طرفي به خاطر سردردهايي که دارم نميتونم ورزشهاي خيلي سنگين و بالا پايين پريدن مثل زومبا داشته باشم يعني زياد نبايد درگير تنشن بشم
    نه لاغرم نه چاق ميشه گفت متناسبه وزنم ولي دوست دارم فرم بگيره بدنم و همين طور يه کوچولو شکمم اب بشه و سفت هم بشههه

اهان با دکتر هم صحبت کردم بهم گفته بايد ورزشي باشه که استرستو کم بکنه ايا پيلاتس براي من خوبه

واي يه مشکل ديگه هم دارمم مچ دستاي من خيليييييييييي ظريفو کوچيکههه قبلن هم اسيب ديده و نميتونم باهاشون سخت کار کنمممم

سحر جان پيلاتس واست خوبه چون هم ملايمه و تنشي نداره.هم فرم ميده.

کاربر ساده

مرسيي شيناي امير
    حالا ميشه يه باشگاه خوب در شمال تهران معرفي کنيددد ؟
    من تو سايتش که ميرم ادرس باشگاههارو باز نميکنههه متاسفانهه

NILA
    کاربر ساده

سلام دوستان
    کسي باشگاهيو براي پيلاتس تو رودهن يا دماوند ميشناسه؟
    ممنونم ميشم ازتون

کاربر ساده

بچه ها منم دقيقا مشکل هانيه رو دارمم ولي از طرفي به خاطر سردردهايي که دارم نميتونم ورزشهاي خيلي سنگين و بالا پايين پريدن مثل زومبا داشته باشم يعني زياد نبايد درگير تنشن بشم
    نه لاغرم نه چاق ميشه گفت متناسبه وزنم ولي دوست دارم فرم بگيره بدنم و همين طور يه کوچولو شکمم اب بشه و سفت هم بشههه

اهان با دکتر هم صحبت کردم بهم گفته بايد ورزشي باشه که استرستو کم بکنه ايا پيلاتس براي من خوبه

واي يه مشکل ديگه هم دارمم مچ دستاي من خيليييييييييي ظريفو کوچيکههه قبلن هم اسيب ديده و نميتونم باهاشون سخت کار کنمممم

کاربر ساده

بچه هايي که با پيلاتس لاغر شدين ميشه بگين که از رژيم خاصي پيروي ميکردين و قبل و بعدش چي ميخوردين ؟

مرسيي شيناي امير
    حالا ميشه يه باشگاه خوب در شمال تهران معرفي کنيددد ؟
    من تو سايتش که ميرم ادرس باشگاههارو باز نميکنههه متاسفانهه

عزيزم باغ بانوان تو زعفراتيه داره.

کاربر ساده

پيلاتس طي چه مدت نتيجه ميده؟

بعد از قطع کردنش بدن به حالت قبلي بر ميگرده؟

حدودا چقدر طول ميکشه نتيجه بده؟

دوستان يکم راجع به اين نوع سبک ورزش توضيح ميدين ممنون ميشم

صفحه اول رو خوندم متوجه شدم اما اين ورزش براي بدن هاي خشک هم مناسبه؟ من خيلي بدنم خشکه با اين نوع سبک نرمش ها خيلي مشکل دارم کلا به جور نرمشه نه؟

Viewing 15 replies - 1,456 through 1,470 (of 1,482 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.