نحوه شستن لکه آب هندوانه - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

نحوه شستن لکه آب هندوانه

 • سازنده
  موضوع
 • #609935

  faranak khonum
  کاربر ساده

  <h2>نحوه شستن لکه آب هندوانه</h2>
  در فصل تابستان که گرما بسیار زیاد است میوه های آبدار و خنک بسیار لذت بخش است. از جمله بهترین و مفیدترین میوه ها هندوانه است علاوه بر خاصیت و ارزش غذایی بالایی که دارد، آب زیادی در آن است که اگر در فصل تابستان مصرف شود، برای تامین آب بدن بسیار سودمند می باشد.

  به علت مقدار آب زیاد هندوانه، اگر تکه ای از هندوانه که قصد میل کردن آن را داریم بزرگ باشد ،احتمال آن که مقداری ازآن روی لباس یا فرش و حتی مبل چکه کن و لکه هایی را به جای بگذارد بسیار زیاد اتفاق افتاده است. در ادامه مطلب قالیشویی و شستن لکه آب هندوانه را خواهیم آموخت.
  <h3>چگونه می توان لکه آب هندوانه را از روی پارچه پاک کرد؟</h3>
  چند حال ممکن است در به وجود آمدن لکه هندوانه رخ دهد:

  • مواقعی است که، آب هندوانه چکه کند و ما سریعا بخواهیم آن را پاک کنیم، در این مواقع که لکه تازه است، معمولا با پارچه مرطوب به راحتی تمیز می شود.

  [caption id="attachment_5578" align="alignnone" width="558"]لکه-هندوانه لکه-هندوانه[/caption]

  • پاک کردن لکه هندوانه کهنه شده، زمانی که لکه ی هندوانه قبلا ایجاد شده است معمولا دیگر با لکه ای ساده رو به رو نیستیم بلکه با لکه ای شیرین و رنگی رو به رو هستیم. ابتدا مقداری نمک روی لکه بریزید و اجازه دهید مدتی روی لکه باشد، سپس در آب سرد، قسمت مورد نظر را کاملا شستشو دهید و سپس خشک کنید.

  <hr />

   <i class=”fa fa-pencil-square”>icon-pencil-square</i> مقالات مرتبط:

  نحوه پاک کردن لکه زغال

  ازبین بردن لکه خرمالو از لباس

  <hr />

  • لکه هندوانه ای که همراه با تکه های هندوانه خشک شده است. ممکن است کودک تکه ای هندوانه را روی مبل بریزد و روزها روی پارچه بوده و به همین حالت خشک شود، در این صورت ابتدا مواد اضافی را با قاشق کاملا بتراشید و سپس طریقه پاک کردن را طبق روش دوم انجام دهید.

  در اکثر مواقع با اعمال روش های ذکر شده لکه کاملا پاک می شود اما اگر همچنان آثاری از لکه روی لباس یا پارچه بود روش های زیر را نیز امتحان کنید:

  لباس را با ماده شوینده ای ملایم و یا صابون بشویید.

  [caption id="attachment_5577" align="alignnone" width="585"]تمیز-کردن-لکه-آب-هندوانه تمیز-کردن-لکه-آب-هندوانه[/caption]

  پارچه یا لباس را در ماده ای شونده متناسب…شستن لکه آب هندوانه

   

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.