نحوه حذف لکه چسبنده قیر از فرش - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

نحوه حذف لکه چسبنده قیر از فرش

 • سازنده
  موضوع
 • #609362

  faranak khonum
  کاربر ساده

  <h1>نحوه حذف قیر از روی فرش</h1>
  قیر ماده ای بسیار بادوام و چسبنده است و زمانی که حتی قطره ای از آن روی فرش بریزد شاید بسیار نگران شویم و با خود بگوییم دیگر فرشمان از دست رفته است.

  اما برای هرکاری همیشه راهی وجود دارد و ما هم روش قالیشویی اینگونه لکه ها را  توضیح خواهیم داد.(روشهای شستشوی بیان شده در این مقاله را میتوان برای شستشوی لکه های چسبنده مانند موم ، چسب و .. نیز استفاده کرد.)<!–more–>

  بنابراین اگر مقداری از قیر را به طور تصادفی روی فرش خود ردیابی کردید این نگرانی قابل درک  و حقیقی است.اما همانطور که گفته شد خوشبختانه چندین راه برای حذف قیر از فرش وجود دارد.

  به طور خلاصه باید سریعا اقدام به شستشوی قیر کنید و ابتدای عملیات شستشو، لکه را کاملا حذف خواهید کرد و در ادامه باید آثار و لکه های تیره به جای مانده از قیررا پاک کنیم و سپس شستشوی فرش و در آخر خشکشویی فرش.
  <h2>سریعا قیر را از فرش جدا کنید.</h2>
  نحوه-حذف-قیر-از-فرش-لکه-چسبنده-قالیشویی-ادیب-شستشوی-فرش

  با هر وسیله ای که در دست دارید از جمله قاشق و یا چاقو قیر را از فرش حذف کنید .(هر چه زمان بیشتر بگذرد پاک کردن لکه به مراتب سخت تر و غیر ممکن میشود.)

  تا جایی که قسمت قابل توجه قیر برداشته شود و تنها اثار آن باقی بماند کار را ادامه دهید.

  به اندازه سطح لکه توجه کنید و به همان ابعاد یخ تهیه کنید و یخ را در کیسه ای ریخته و روی لکه بگذارید.(در مرحله قبل اگر قیر از سطح فرش جدا نمیشد و از حالت مایع خارج شده بود میتوانید با یخ عمل حذف را سرعت ببخشید.)

  اجازه دهید پنج دقیقه یخ روی لکه بماند.(تا زمانی که لکه کاملا سخت و سفت شود.)

  نحوه-حذف-قیر-از-فرش-لکه-چسبنده-قالیشویی-ادیب-شستشوی-فرش

  در این لحظه شما لکه را فریز کرده اید و با استفاده از چاقو میتوانید تکه تکه لکه را از سطح مورد نظر جدا کنید.(در این مرحله با دقت به اینکه به فرش و الیاف آن آسیب نرسد با لبه ی نرم چاقو روی سطح بکشید و تراش دهید تا آثاری از لکه باقی نماند.فقط مراقب باشید بیش از حد فشار وارد نکنید تا باعث ساییدن فرش گردد.)
  <h3>حالا نوبت به شستشوی لکه تیره به جای مانده از قیر است!</h3>
  این مطلب را در مقاله بعدی ما مطالعه کنید.

   

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.