نحوه تمیز کردن لکه موم از فرش - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

نحوه تمیز کردن لکه موم از فرش

 • سازنده
  موضوع
 • #609433

  faranak khonum
  کاربر ساده

  <h1>نحوه تمیز کردن لکه موم از فرش</h1>
  هنگامی که مقداری موم روی فرش شما به هر طریقی ریخته است چونه میتوان این موم را پاک کرد که اثری از آن باقی نماند.در این مقاله نحوه قالیشویی و شستشوی مبل را بیان میکنیم تا قبل از قالیشویی خود در منزل هر لکه ای بود تمیز کنید . <!–more–>در ضمن مطالب این مقاله را برای تمیز کردن موم و شمع و آدامس و دیگر لکه های چسبنده قوی نیز به کار برد.
  موم یا شمع اگر روی قسمتی که بسیار در معرض دید است بریزد ترسی ندارد زیرا بلاخره برای هر کاری راه حلی وجود دارد و همینطور برای شستشوی موم نیز ترفندهای جالبی است که با هم میبینیم.
  به محض اینکه لکه موم را مشاهده کردید یک پلاستیک را برداشته و آنرا پر از یخ کنید.

  شستشوی-موم-از-فرش-قالیشویی-ادیب

  کیسه ی پلاستیکی را مستقیما روی لکه قرار دهید.
  اجازه دهید چند دقیقه ای در این حالت بماند.(در این حالت شما لکه موم را فریز میکنید.)
  سپس کیسه ی یخ را برداشته و با استفاده از لبه ی نرم چاقو موم را از سطح فرش یا پارچه بردارید.(در حین برداشتن موم اگر متوجه شدید که بعض از قسمتهای لکه جدا نمیشود و بدتر شده ادامه ندهید و دوباره با یخ لکه را فریز کنید تا کاملا منجمد شود.)
  به طور کلی بعد از فریز کردن بهتر است یک کاغذ نازک و نسوز روی موم قرار داده و با اتو یا هر وسیله ی آهنی داغ روی پارچه یا کاغذ فشار دهید.به این ترتیب به راحتی تمام موم جذف پارچه شده و از سطح مورد نظر جدا میشود.
  در ادامه هر آنچه از موم باقی مانده را با چاقو بتراشید(به آرامی این کار را انجام دهید تا به فرش یا پارچه آسیبی وارد نگردد)

  تمیز-کردن-لکه-موم-قالیشویی-ادیب
  <h2>نحوه پاک کردن جای موم از فرش یا پارچه</h2>
  و در آخر برای از بین بردن اثار باقی مانده از موم اسفنجی تهیه کرده و به ماده شوینده متناسب با نوع فرش یا پارچه آغشته کنید و لکه را شستشو دهید .تا جایی این کار را ادامه دهید تا لکه موم کاملا از بین برود.
  روش دوم برای پاک کردن موم از فرش

   

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.