سیستم های امنیتی و ترمز های کلایمر - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

سیستم های امنیتی و ترمز های کلایمر

 • سازنده
  موضوع
 • #609797

  avaseo
  کاربر ساده

  <h2 class=”title icon”></h2>
  <div class=”content”>
  <div id=”post_message_690102″>

  سیستم ترمز پاراشوت کلایمر: اصطلاح علمی این سیستم ترمز، ترمز گریز از مرکز می باشد. این مکانیزم به سرعت حرکت دستگاه حساس می باشد. و به محض اینکه سرعت حرکت دستگاه از یک حد تعریف شده که عمدتا در کلایمرها بالای 11 متر بر دقیقه می باشد وارد عمل شده و براساس اصل شتاب و گریز از مرکزی، وزنه های تعادل وارد عمل می گردند. در نتیجه به محض اینکه سرعت حرکت دستگاه به بیش از 11 متر بر دقیقه برسد این سیستم ترمز وارد عمل شده و کل مجموعه را بر روی سیم بکسل مستقل امنیتی قفل می نماید.

  سیستم ترمز کمانی V شکل کلایمر: این سیستم ترمز براساس کشش سیم بکسل عمل می نماید. بدین ترتیب هر چقدر بار وارد شده به سیم بکسل اصلی دستگاه بیشتر باشد باعث عملکرد ترمز کمانی V شکل شده و گیرایی سیم بکسل اصلی را در داخل وینچ کشنده کلایمر افزایش می دهد.

  اهرم فرود اضطراری: در شرایطی که وینچ کشنده کلایمر بنابه علل مختلف از کار بیفتد یا جریان برق قطع گردد و دستگاه در ارتفاع قفل شود، در این حالت می توان با استفاده از اهرم فرود اضطراری دستگاه را به پایین حرکت داد.

  سنسورهای امنیتی: در ست کلایمر پرتابل برقی، علاوه بر سیستم های امنیتی مکانیکی که توضیحات کامل آن ها ارائه گردید، از سنسورهای امنیتی و کنترل کننده های الکترونیکی در داخل جعبه کنترل دستگاه استفاده شده است. از جمله سنسورهای امنیتی، سنسور محدود کننده ارتفاع کاری، سنسور هشدار دهنده بار بیش از حد، کنترل کننده الکترونیکی Over load یا محدود کننده محدوده بار مجاز، کنترل بار، کنترل فاز و … اشاره کرد که هر کدام به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.

  وینچ کشنده کلایمر: وینچ کشنده مهمترین بخش ست کلایمرها می باشد و تامین کننده نیروی لازم برای بالابری را تامین می کند. تکنولوژی استفاده شده در این وینچ ها به دلیل ضریب اطمینان کاری آن ها، ایمنی مورد انتظار، عمر مفید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در نتیجه کلیه قطعات این وینچ ها با ضریب ایمنی بالا طراحی و ساخت می گردند. یکی از شرکت های مطرح تولید کننده وینچ، شرکت Ademsan می باشد که تحت لیسانس شرکت آلمانی تولید می گردد و استانداردها و الزامات بین المللی را برای طراحی و تولید کلایمر اخذ نموده است. و محصولات این شرکت به کشورهای اروپایی،خاورمیانه و آسیای شرقی صادر می گردد و به دلیل قیمت بالای آن عمدتا در داخل کشور مورد استفاده محدود قرار می گیرد.

  </div>
  </div>

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.