سن مناسب براي گذاشتن کودک در مهد - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

سن مناسب برای گذاشتن کودک در مهد

صفحه اصلی تالار گفت‌و‌گو کودک من مهد کودک سن مناسب برای گذاشتن کودک در مهد

• سازنده
    موضوع

nastaran
    کاربر ساده

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 15 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

به نظر من وقتي بچه جيشش رو گفت بايد بردش مهد

ولي قلبش بچه گناه داره

چون تند تند عوضشون نميکنن احتمال داره پاهاش بسوزه

مامانم=>عشق من
    کاربر ساده

به نظر من اگه مادر خانه دار باشه تا 5 سال بمونه پيش مادر بهتر هس

ولي از 5 سال به بعد به نظرم خوب هس

?مامان اميرصدرا?
    کاربر ساده

ما توي محل کارمون مهد داريم، بعد از 9 ماه مرخصيم قراره انشالا پسرمو با خودم ببرم بذارمش همون مهد

تصميم دارم يه مبلغ بيشتر به مربيش بدم که هواشو زياد داشته باشه، خودمم ساعتي 1 بار بهش سر ميزنم ايشالا

من که ترجيح ميدم اگر مادر شدم …بچم تحت کنترل خودم باشه تا يه مربي…………..چيزهايي که تو مهد ياد ميگيره تو خونه در کنار مادر هم ياد خواهد گرفت البته با مهر مادري

بچه ها اونروز يه خانومي حرف قشنگي زد…
    گفت ما الان به 1000 و 1 دليل بچمون رو ميزاريم مهد يا خونه بابا مامانمون….و اون رو از مهر مادريمون محروم مي کنيم….بعد از همون فرزند انتظار داريم که تو پيري عصاي دستمون باشه….ما رو خانه سالمندان نذاره….تازه به اون بچه لقب بي غيرت ميديم که چرا به ما رسيدگي نمي کنه…چرا کارش از ما مهمتره؟؟؟؟چرا بهمون سر نميزنه؟؟؟

مادر اگه شاغل باشه که چاره اي نداره و بايد از همون نوزادي بچه رو بزاره مهد
    ولي مادر خانه دار به نظرم خودش تا سه سالگي خيلي چيزا ميتونه به بچه ياد بده
    سه چهارسالگي خيلي بهتره چون تقريبا شخصيت بچه شکل گرفته و توي مهد خيلي تحت تاثير تربيت بچه هاي ديگه قرار نميگيره من خودم ترجيحا پسرمو از چهارسالگي ميفرستم ورزش و کلاس هنري که اون موقع تشخيص بدم تو چه زمينه اي

کاربر ساده

به نظر من در مورد بچه هاي مختلف با هم فرق داره.
    نميشه قانون گذاشت

من که فعلا ني ني ندارم ولي انشاالله اگه خدا بخواد ميخوام بازم اقدام کنم البته بعد از دوران نقاهت. کسي از مامانها بوده محل سکونتش ايران نباشه و قرار باشه براي هميشه ايران زندگي نکنه؟ من از اطرافيان شنيدم بچه هايي که در يک کشور ديگه که موطن والدينشون نيست بدنيا ميان و زندگي ميکنن بهتره از دو سالگي برن مهد کودک تا از همون سن کم زبان اون کشور رو بهتر ياد بگيرن چون مسلما توي خونه پدر و مادرشون با اونها زبان مادري رو صحبت ميکنن.کسي تجربه اي داشته؟

?چشم زمردي?
    کاربر ساده

زير 2 سال که اصلا
    ولي از 4 سالگي به نظرم خوبه کم کم بچه بره بيرون از خونه و مستقل بشه

مامان پسرا
    کاربر ساده

پسر من از شروع چهار سالگي رفت مهد وخداييش خيلي راضي بودم چند روز اول بي قراري کرد ولي بعد يه هفته خوب شد.
    به نظرم بايد بچه از سه چهار سالگي بره چون هم دستشويي رفتنش رو تو خونه ياد گرفته وهم غذاشو تنهايي ميتونه بخوره واينکه خوب حرف ميزنه تا نيازاشو به مربيش بگه ويا اگر خدايي نکرده از طرف مربيش بد اخلاقي و….ديد ميتونه به مامانش بگه.
    خداييش بچه بمونه خونه تمام روز با مامانش شعر وسرود و….تمرين ميکنه ويا بازي ميکنه؟
    يا اينکه جلو تلويزيون ميشينه کارتون ميبينه؟
    بچه هاي الان نياز دارن تا براي ساعت به ساعت زندگيشون يه برنامه اي داشته باشن نه اينکه بشينن ببينن مامانشون کي حال داره باهاشون بازي کنه يا سرگرمشون کنه.
    البته نوع مهدي که بچه رو ميگذاريم هم مهمه درسته مهد خوب هزينه ي بالايي داره ولي ميارزه به نظرم .

مسئله ي تک فرزندي ونياز بچه ها براي داشتن تعامل با بچه هاي ديگه هم هست.
    اگر نميخواين برا بچتون خواهر يا برادر بياريد بايد از سن پايين به فکر روابطش با بچه هاي ديگه وکنار اومدنش با ديگران باشيد چون وقت پيش دبستاني خيلي ديره وبچه نميتونه راحت ارتباط برقرار کنه.

مگه مامان هاي ما که خودشونو فداي ما کردن و زير بال و پرشون گرفتن چقد قدر ميدونيم و هواشونو داريم! چقد بهشون سر ميزنيم؟ خداييش ديگه.
    عصاي پيري شدن بچه ها دليل خوبي براي مهد نذاشتن نيست!
    استاد ما که خودشم مهد داره ميگه از دوسالگي خوبه بذارين.

Sh@p@riiii
    کاربر ساده

بچه از دو سال و نيم به بعد بايد با بچه هاي ديگه روزانه حدود 2 ساعت رابطه داشته باشه
    اگه چنين رابطه اي براش فراهم بود نيازي به مهد نيست
    اما اگه هميشه تو خونه تنها باشه يه مهد قابل اعتماد و استاندارد ميتونه براش مفيد باشه

کاربر ساده

به نظرم قانون نداره.
    در مورد بچه هاي مختلف فرق مي کنه.

توصيه هايي به والدين براي از بين بردن #ترس و وحشت کودک از مدرسه و معلم
    – تجارب و افکار منفي خود را به کودکان و نوجوانان انتقال ندهيد.

– در سنين ابتدايي از ترساندن بچه ها ، ايجاد رعب و وحشت از معلم خودداري کنيد. مثلاً به فرزندتان نگوييد: اگر بچه خوبي نباشي به معلم مي گويم تا تو را ادب کند!

– پيش از آغاز مدرسه آنها را با مسئولين، معلم ها و محيط مدرسه آشنا کنيد.

– به هيچ وجه به خاطر ضعف در فهم يا انجام تکاليف، آنها را تحقير يا تنبيه بدني نکنيد.

– بچه هاي ديگر را با آنها مقايسه نکنيد.

– سعي کنيد تا قبل از شروع مدرسه به تدريج وابستگي کودک را به خودتان ، به حداقل برسانيد.

– با کودک خود درباره آنچه که در روزهاي مدرسه انجام داده صحبت کنيد و روي نکات مثبت و جالب تاکيد بيشتري داشته باشيد.

– چنانچه فرزندتان از مدرسه ترس دارد ، علت ترس او را جويا شويد و براي رفع آن اقدام کنيد.

– کودک را به خاطر ترس هايش سرزنش نکنيد.

– زود قضاوت نکنيد

خدايا شکرت
    کاربر ساده

مامانايي که بچه بالاي يه سال داريد
    بريد سراي محله محدوده خونتون
    کارگاه مادر و کودک
    اکثر سراي محله ها دارن. همه البته ندارن
    هفته اي دو بار.يک ساعت. حدود شهريه اش هم 60 ، 70 تومنه. 10 جلسه
    ما الان 4 جلسه اس داريم ميريم
    حالت شعر و بازيه
    مربي شعرميخونه و ما با بچه هامون انجامش ميديم.
    مثلا دست دست
    بچه اگه بلده دست بزنه که معمولا خودش ميزنه و اگه بلد نباشه ما کمکش ميکنيم
    يا خيلي چيزاي ديگه
    صداي حيونا 
    معرفي رنگها و …
    بيشتر بچه ها بالاتر از يک سال و نيمن
    پسر من اونجا کوچيکترينه
    اول هرجلسه ميريم يک کم ميترسه و بعدش براش عادي ميشه

بيشترشم به بازي ميگذره
    يه زمين بازي بزرگه که تو اکثر پاساژا و مجتمع تجاري هست. 
    يه ساعتايي هم که کلاس نيس اونجا اجازه بازي به بچه ها ميدن

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 15 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.