سرماخوردگي و آنفولانزا - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

سرماخوردگی و آنفولانزا

• سازنده
    موضوع

LOUSI
    کاربر ساده

Viewing 13 replies - 1 through 13 (of 13 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

مامانها موقع سرماخوردگي هيچ چيز مثل ويتامين سي کمک نميکنه…آب سيب و آب پرتقال سرشار از ويتامين سي هست. ازشون غافل نشيد. مايعات زياد بنوشيد

?خدا مراقبمونه?
    کاربر ساده

عزيزاي دلم بياين تاپيکو را بندازين ب سوال من ج بدين راسته ک اگه کسي سرما بخوره ديگه فايده اي نداره واکسن انفولانزا بزنه؟ اخه از يکي پرسيدم گفت قبل از اينکه سرما ميخوردي بايد ميزدي ديگه اثر نميکنه!

مامانـ انسيه :)
    کاربر ساده

دوست جوونا سلام…من سرما خوردم…چيکار کنم؟؟؟؟؟4 ماهمه

عزيزم من هم دو هفته پيش سرماخوردم شديدددددددددددددددددد

رفتم دکتر دعوام کرد چرا دير اومدي؟به محض اينکه سرماخوردي بايد بياي ….. گلوت به شدت عفونت کرده

سعي کن ليمو شيرين زياد بخوري و شلغم و آب شلغم…آبليمو عسل هم زياد بخور بدن خودت رو هم گرم نگهدار و برو زير پتو عرق کني

کاربر ساده

خانم هاي بارداري که دچار سرماخوردگي مي شوند چه درمان هايي بايد در پيش بگيرند و با توجه به ممنوعيت مصرف دارو چه نکات مهمي را بايد رعايت کنند و راههاي مناسب درماني براي آنان کدام است؟

در طول بارداري مصرف بسياري از داروهاي شيميايي و گاه حتي گياهي ممنوع است و مي‌تواند بويژه در ? ماهه نخست باعث نقص جنين شود. با آغاز فصل سرما احتمال سرماخوردگي مادران باردار هم بيشتر مي‌شود. اما چطور در اين فصل سرماخوردگي را درمان کنيم؟

مصرف دوز پايين استامينوفن بدون اشکال است اما بايد زير نظر متخصص تجويز و مصرف شود. معمولا به خانم‌هاي باردار توصيه مي‌شود در اين شرايط ويتامين C بيشتري دريافت کنند و براي تسکين گلو درد آب گرم يا دم نوش‌هاي گياهي بنوشند و به آن عسل و آب ليمو اضافه کنند.

در صورتي که تب کردند پاشويه کنند و حتي اگر اشتهاي کمي دارند وعده‌هاي اصلي غذايي را مصرف کنند تا بدنشان

بيش از اندازه ضعيف نشود. درصورت بروز تب نيز مي‌توانند از اسانس اسطوخودوس، گل شمعداني و چوب بلسان بنفش استفاده کنند.

نکته بسيار مهم اين است که خانم هاي باردار گياهان دارويي را از داروخانه يا عطاري‌هاي معتبر خريداري کنند و پيش از استفاده، در مورد نحوه مصرف و دوز مجاز با متخصص طب سنتي مشورت کنند.

دکتر سلام

فقط خواستم بگم واکسن آنفلوانزا ربطي به سرماخوردگي نداره ظاهرا
    من سه هفته پيش واکسن زدم،دو سه روز تب کردم و خوب شدم
    الان شديد سرما خوردم. ولي شکر خدا آنفلوانزا نيست

کاربر ساده

اره ديگه نازگل جان واکسن انفولانزارو بزني ازين مريضيايي که دوراز جون گلودرد و تهوع و اسهال و خلاصه همه چي باهمه نميگري وگرنه سرماخوردگي معمولي رو ممکنه بگيريم.بازم خيلي خوبه.من سر پسر اولم واکسن نزدم خيلي بد مريض شدم.ولي امروز رفتم زدم خيالم راحت شد.حداقل اونجوري نشم خيليه.

کاربر ساده

درمان آنفولانزا در بارداري

* چنانچه دچار تب شده ايد، با استفاده از استامينوفن آن را کاهش دهيد (البته تحت نظر پزشک).

* مايعات به مقدار زياد مصرف کنيد.

* يک روز کامل استراحت کرده و از بخور اسطوخودوس و اکاليپتوس استفاده کنيد.

* خوردن مخلوط آب گرم، عسل و آبليموي تازه را فراموش نکنيد.

* از يک يا دو عدد سير در غذاي روزانه خود استفاده کنيد.

* خوردن بعضي داروهاي ضد ويروسي و سرماخوردگي و استفاده از داروهاي استنشاقي در طول بارداري بلامانع است. اين نوع داروها فعاليت ميکروب ها را کاهش داده و روند بهبودي شما را سريع تر مي کنند، اما قبل از مصرف هر دارويي، با پزشک خود مشورت کنيد.

شما نمي توانيد از ابتلا به هر نوع ويروس سرماخوردگي و آنفولاانزا ممانعت کنيد، اما مي توانيد قدرت سيستم ايمني بدن خود را تا حد زيادي بالا ببريد:

* در پاييز و زماني که واکسن آنفلوانزا در دسترس است از آن استفاده کنيد. قبل از تزريق واکسن با پزشک خود مشورت کنيد.

* از غذاهاي سالم مثل انواع ميوه ها و سبزيجات و حبوبات تغذيه کنيد. انواع مختلف اين دسته از غذاها آنتي اکسيدان و مواد معدني را به بدن شما مي رسانند و به بدن کمک مي کنند تا با ميکروب ها مبارزه کند.

* دست هاي خود را قبل از خوردن غذا و بعد از پياده روي، خريد و عطسه کردن با آب و صابون به خوبي بشوييد.

* زماني که احساس خستگي مي کنيد استراحت کنيد و سعي کنيد هر گونه استرس را از خود دور نگه داريد.

* مايعات را به مقدار زياد بنوشيد. آب، دمنوش هاي گياهي و آب ميوه ها باعث بهبود سيستم دفاعي بدن شده و حجم مواد معدني و ويتامين ها را در بدن بالا مي برد. سعي کنيد تا جايي که امکان دارد خوردن کافئين يا نوشيدني هاي شيرين را کم کنيد
    * ورزش کنيد. ورزش سرعت گردش خون را تنظيم کرده و به بدن در مبارزه با ميکروب ها کمک مي کند.
    ني ني بان

سحري همسري
    کاربر ساده

بچه ها واکسن انفولانزا براي مادر باردار ضرر نداره؟ از جند هفته به بعد بزنيم خوبه؟ بعضي ها ميگن نزنيم بهتره خودمون مواظب باشيم. نظرتون چيه؟

بچه ها واکسن انفولانزا براي مادر باردار ضرر نداره؟ از جند هفته به بعد بزنيم خوبه؟ بعضي ها ميگن نزنيم بهتره خودمون مواظب باشيم. نظرتون چيه؟

من ازچندتادکترزنان پرسيدم همشون موافق زدن واکسن بودن دکترخودمم تومردادگفت بزن من توشهريورماه زدم تاالانم باوجوداينکه دوبارشوهرم سرماخورده خداروشکرمن نگرفتم
    فقط ميدونم تاسه ماهه اول تموم نشده نبايد زد
    براي اينکه بهترنتيجه بگيريم هم بايدقبل ازفصل سرماوشيوع سرماخوردگي واکسن رو زد چيزي که وزير بهداشتم چندشب پيش گفت ا

نه عزيزم هيچ ضررى نداره.بعد از ماه سوم مىزنن.

<– ميخوامش اينو
    کاربر ساده

تا قبل از ماه 3 زده بشه يا بعدش ؟
    يعني من ک ماه 4 ام ديگه نميتونم بزنم ؟

ووووى ببخشيد اشتباه نوشتم الان درستش ميکنم.بعد از سه ماهگى بايد زد.

<– ميخوامش اينو
    کاربر ساده

من رفتم دکتر ک برام واکسن آنفولانزا رو بزنه
    گفت بنظرم نزن چون تا حالا نزدي و معلوم نيس بدنت چجوري واکنش نشون بده
    و اينکه اين واکسن در مقابل آنفولانزا ي خطرناک بدن رو مقاوم نميکنه
    و دو هفته طول ميکشه تا اثر کنه
    دکتر گفت فعلا بهترين راه رفت و آمد کم با اونايي ک بچه مدرسه اي دارن
    و گرم نگه داشتن خودته

Viewing 13 replies - 1 through 13 (of 13 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.