زیباتر شدن خانه با تبدیل درب چوبی به درب چرمی - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

زیباتر شدن خانه با تبدیل درب چوبی به درب چرمی

صفحه اصلی تالار گفت‌و‌گو خانه داری مامان نکات خانه داری و همسرداری زیباتر شدن خانه با تبدیل درب چوبی به درب چرمی

 • سازنده
  موضوع
 • #609992

  noth500
  کاربر ساده

  یکی از اموری که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است خرید درب چرمی و درب آکوستیک می باشد که شما می توانید به راحتی با صرف هزینه کم تر درب های چوبی قدیمی خود را به درب های چرمی و آکوستیک تبدیل نمایید.

  اما سوالی که پیش می آید این است که چه نوع پارچه ای برای رویه کوبی درب و درب آکوستیک مناسب می باشد؟

  با ما همراه باشید تا پاسخ سوال را مطرح نمایید.

  اگر قرار باشد که درب های قدیمی خود را به درب های چرمی تبدیل نماییم باید بدانید که تنها درب های چوبی قابلیت تبدیل شدن در چرمی را دارند و بهترین پارچه برای رویه کوبی درب، چرب می باشد زیرا کیفیت جنس چرم نسبت به جنس پارچه بیشتر می باشد و در برابر رطوبت و همچنین گرما عایق بسیار مناسب تری می باشد پس به خاطر داشته باشید که هنگام رویه کوبی درب حتما از جنس چرم استفاده نمایید.
  <h3>پنل هایی که در درب آکوستیک از آن ها استفاده می شوند عبارتند از:</h3>
  استفاده از پنل های مختل در درب آکوستیک در شرایط مختلف و مکان های مختلف کاربرد دارد که در زیر به مهمترین این پنل ها اشاره خواهیم کرد.

  بیس ترپ، دیفیوز، جاذب و دیفیوز جاذب می باشد که به ترتیب سبب گیر انداختن صدا ها در فرکانس های کم، پراکنده کردن صدا، جذب صدا و در نهایت جذب و پراکنده کردن صدا می شوند.

  برای اقدام به خرید درهای آکوستیک و یا تبدیل درب قدیمی خود به آن سعی کنید از متخصصان در این زمینه مشاوره بگیرید.
  <h3>از شکاف های درب غافل نشوید</h3>
  یک سری موار هستند که خود شما بدون هیچ هزینه ای هم می توانید برای آکوستیک کردن درب یا اتاق خود انجام دهید. این کارها درست است که راه حل اساسی نیستند وی می توان تا حدودی عایقی برای صدا ها باشد.

  شکاف های درب مجراهای خوبی برای ورودی و خروجی صدا هستند و باید سعی کنید که این شکاف ها را پر کنید. به شدت شمارا تشویق می کنیم که از شکاف های درب غافل نشوید. این کار باعث می شود جلوی ورود و خروج کمی از صدا را بگیرید.

  شکاف های بزرگ و کوچک را پیدا کنید و با پوشش مناسبی این شکاف ها را پر کنید.

  شاید فکر کنید که این کار بی فایده است ولی بعد از پوشش کامل شکاف های درب خودتان متوجه خواهید شد که چه تاثیری هرچند کوچک بر آکوستیک کردن اتاق داشته است.

  به مورد دیگری که می توان به آن اشاره کردن استفاده از فرش قبل یا بعد از درب های اتاق است. در نظر داشته باشید که استفاده از قالیچه ویا فرش های کوچک یا بزرگ در ورودی ویا خروجی درب می توانی آکوستیک درب ویا اتاق را تا حدود خیلی کمی انجام دهد.

  همچنین استفاده از سوزن گل میخ که بعد از رویه کوبی درب به دلیل زیباتر شدن ظاهر درب می باشد بر روی جنس چرم بهتر نفوذ می کند در صورتی که برای رویه های از جنس پارچه استفاده از سوزن کل میخ مناسب نمی باشد و پارچه را پاره می کند و در نهایت رویه کوبی می بایست به صورت مجدد انجام پذیرد.

  دستمزد و قیمت در رویه کوبی درب بسته به دو دلیل می تواند متفاوت باشد:

  •    هر دو طرف درب را می خواهید چرمی کنید یا فقط یک طرف آن را
  •    اندازه درب چه میزان می باشد.

  تمام نکات ذکر شده در بالا برای درب آکوستیک نیز صادق می باشد.

  اما نکاتی که می بایست برای درب آکوستیک به آن اشاره نمود عایق صدا بودن درب آکوستیک می باشد.

  از درب آکوستیک بیشتر برای استودیو های موسیقی، ورزشگاه ها، سالن های همایش و تئاتر، سالن های سینما و … استفاده می شود

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.