روش هاي درمان ناباروري - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

روش های درمان ناباروری

• سازنده
    موضوع

عسل بانو.
    کاربر ساده

اينجاي براي صحبت به انواع روش هاست
    اگه استقبال شد و ديديم مناسبه براي هر روشي تاپيک جدا ميزنيم
    روش?هاي درماني ناباروي کدامند؟
    متناسب با دلايل و علت?هاي مختلفي که براي ابتلا به ناباروري و نازايي در مردان و زنان وجود دارد، شيوه‌هاي مختلفي براي درمان نازايي و ناباروري وجود دارد که متناسب با علت بيماري توسط متخصص به بيماران توصيه مي?شود.

تحريک تخمک?گذاري
    اين شيوه در مورد زناني به کار گرفته مي?شود که مبتلا به اختلال تخمک?گذاري هستند و براي به دست آوردن تعداد کافي تخمک به منظور انجام سيکل درماني نيازمند استفاده از روش‌هايي مانند IUI، IVF و ICSI مي?شوند. به اين ترتيب آنها در دوره‌هاي درماني که پيش?رو دارند با استفاده از دارودرماني و هورمون درماني اختلال تخمک?گذاري را پشت سر مي?گذارند.

ميکرواينجکشن
    در شيوه ميکرواينجکشن که يک شيوه تخصصي و موثر براي درمان ناباروري با علت مردانه است، پيش از هر چيز تخمدان?ها توسط داروهاي محرک تخمک?گذاري تحريک مي?شود و پس از آماده‌سازي تخمک?ها يک اسپرم در شرايط آزمايشگاهي خاص به داخل تخمک تزريق مي?شود و تقريبا پس از 48 ساعت جنين‌هاي تقسيم شده و مناسب به داخل رحم زن انتقال داده مي?شود.

لقاح خارج از رحمي
    IVF که از آن با عنوان لقاح خارج رحمي ياد مي?شود، يکي از شيوه?هايي است که براي درمان نازايي مورد استفاده قرار مي?گيرد. در اين شيوه لقاح خارج رحمي يا باروري در محيط آزمايشگاه انجام مي?شود. اين روش در شرايطي که لوله?هاي رحمي آسيب?ديده باشند يا اختلال در عملکرد آنها مشاهده شود از سوي متخصص به بيمار توصيه مي‌شود. اين شيوه نه تنها در مورد زنان مبتلا به مشکلات و اختلالات تخمداني بلکه در برخي موارد درباره ناباروري?ها با علت مردانه نيز به زوج‌ها توصيه مي?شود.

IUI
    در شيوه درماني IUI اسپرم?هاي فعال پس از جداسازي و آماده?سازي به شکل مصنوعي همزمان با تحريک تخمک?گذاري به رحم هدايت مي?شوند. در اين شيوه از آنجا که تحريک تخمک?گذاري با سونوگرافي?هاي متعدد در روزهاي متوالي يا با اندازه?گيري هورمون?هاي جنسي موجود در ادرار مشخص مي?شود و متناسب و همزمان با ورود اسپرم اين اتفاق انجام مي?شود، بنابراين احتمال بارداري و باروري زياد است.

Viewing 9 replies - 31 through 39 (of 39 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

آره ونوس
    تو تهران كه اينجوريه . بيمارستاناي بزرگ ميگيرن

venoos
    کاربر ساده

کسي نيست جوابمو بده ببينم کجا برم بهتره؟؟؟؟؟؟؟

غزال هستم
    کاربر ساده

ونووووس بيام بزنمتتتت؟تو رو چه حسابي رفاي تو فکره اين چيزززا؟عصباتيم از دستت

ونوس مراکز عکسبرداري و سونوگرافي ميگيرن. ببين بهترينش تو مشهد کجاس برو همونجا

کاربر ساده

کسي نيست جوابمو بده ببينم کجا برم بهتره؟؟؟؟؟؟؟

ونوس بيمارستان قائم و رضوي هم حتما انجام ميدن ببين زنگ بزن مطب دکتر حسينيان از منشيش بپرس الکي بگو دکتر واسم نوشته ولي نميدونم کجا برم بهتره و يادمم رفته ازشون بپرسم جوابتو ميده حتما

بچه ها من چهار ساله كه ازدواج كردم طبق آزمايشاتي كه انجام دادم يه مقدار تنبلي تخمدان داشتم و دو بارم عكس رنگي انداختم كه بار اول يكي بسته بود بار دوم ديگه خدا رو شكر باز شده بود و سونو آخر كه انجام دادم (اسفند ماه)دو تا فوليكول داشتم كه 14 و 12 بود كه ميدونم كوچولو بودن اما بد نبود
    همون اسفند ماه با اصرار شوهرم رو بردم دكتر گفتم من اينهمه دارم درمان ميكنم تو هم بيا ببرمت يه معاينه بشي
    معاينه شد و سونو دكتر گفتش كه واريكوسل داري
    اگه عمل انجام بده بعد چه مدت بارداري صورت ميگيره؟؟؟يه جا خوندم بعد دو يا سه ماه
    و خودمم دارم فوليك اسيد و ويتامين اي ميخورم
    ميشه راهنمايي كنيد؟؟؟
    ممنون ميشم

آزي
    کاربر ساده

سلام رويا جان
    ميگن داروهايي که براي اسپرم داده ميشن چون روند اسپرم سازي حدود 70 روز طول مي کشه معمولا بعد سه ماه تاثيرش رو روي اسپرمها نشون ميده

دكتر دوماه دارو داده
    كسي نيس كه همسرش مشكل تحرك داشته باشه؟

رويا جان پنتوکسي فيلين براي تحرک اسپرمه
    شوهر من سه ماه خورد دو ماه بعدش باردار شدم
    متاسفانه سقط شد ولي بعد سقط ازمايش داد سرعتش يکم بهتر شده بود
    من فک ميکنم تاثير داروهاشم بود
    سه ماه پنتوکسي فيلين و کيوتن خورد البته قبل و بعد اين داروهام خيلي داروها ديگه مصرف کرد

بچه ها كسي هس باز از اي يو اي نتيجه گرفته باشه؟؟مشكل داشته؟و چي بوده؟؟با چند اي يو اي حامله شده؟؟

خوبي ناهيد جون
    من اسفند انجام دادم قبل از عيد
    ده تا لتروزول داشتم با يدونه امپول فوستيمون
    روزه 11دوتا فولي 18و 20داشتم شبش hcgزدم
    13اي يو اي کردم
    شوهر جون ميگفت زير ميکروسکوپ نشونش دادن که اسي هاي خودش بزور حرکت ميکردن
    خودش ميگه نهايت قر ميدادن
    ولي بعد شستشوميگه خيلي سريع حرکت ميکردن
    براي من نگرفت
    ان شاءلله شما انجام بدي و ني ني لوست بلاخره بياد پيشت دوستم

کاربر ساده

سلام
    من اميدار شدم گفتم پنتوکسي فيلين قرص موثره برم دكتر به همسرگرامي بدن شايد وضعيت بهتر شه.رولي به اين نتيجه رسيدن كه اثري روي تحرك اسپرم نداره
    “نتيجه­گيري: پنتوکسي فيلين امکان زنده ماندن اسپرم در مردان نابارور اليگوآستنواسپرميک را تنها در دوز 200 ميکروگرم در ميلي ليتر بهبود مي بخشد ولي تأثيري بر تحرک آن ندارد.”

مامان بهار
    کاربر ساده

خانما میشه بیاین تاپیک من؟؟؟؟

Viewing 9 replies - 31 through 39 (of 39 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.