خاطرات و تجربيات بارداري 11? - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

خاطرات و تجربیات بارداری ۱۱?

• سازنده
    موضوع

LOUSI
    کاربر ساده
    اين هم تاپيک جديد
    لطفا اول جدولو بذاريد
Viewing 15 replies - 961 through 975 (of 9,927 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

دورت بگردم دخترم
    کاربر ساده

اه چقدر درد هست

ادم همش فکرش مشغول ميشه-خخخخ

سلام نسيم جون امضاتو بزن با هفته ي ني ني جونت

کاربر ساده

ممنون نازيلا جون ما هم خوبيم
    خدا کنه آوا مثه حلما پشتش نباشه صورتشو ببينيد
    من 32 هفته و 4 روز رفتم تقريبا 2 کيلو بود يه کوچولو کمتر از 2 کيلو
    اما دکترم راضي بود حالا نميدونم خوب بوده واقعا؟
    خودمو که نگو خيلي زياد شدم از اول تا حالا نزديک 15کيلو حالم گرفته است به خاطر اين موضوع
    گريد جفتمم 2 بود خوبه براي هفته ما؟

خداروشکرپس وزنش خوب بوده توناراحتي چرازياداضافه کردي من ميگم چرااضافه نميکنم جالبه من 3ماهه اول همچين تغييرکردم همه ميگفتن تاآخرش چي ميشي پس امابرعکس شدازاماه 4کم کردم الانم هرکس منوميبينه ميگه فرقي نکردي فکرنکنم اضافه وزن من تاآخرحاملگي به 10کيلوهم برسه بااينکه خوب ميخورم نسبتا
    تواين هفته هاگريدجفت ميره بالاترمنم فردابرم حتماشده 2
    توبيشترچي ميخوري؟دردا اومده سراغت يانه؟
    من که گهگاهي تنگي نفس ميگيرم ويه مدته پاهام وببخشيدوسط پام دردميکنه بخصوص توخواب نبايدپاهاموخيلي ازهم بازکنم

آره حس ميکنم زيادي اضافه کردم
    من صبحانه ها گه گاه خامه عسل ميخورم شنيدم ميگن خامه براي وزن گرفتن بچه خوبه ميوه هاي خنک مثل ليمو شيرين و پرتغال و خيار هم بيشتر ميخورم چهار مغز هم ميخورم البته شامل پسته و بادام و بادام هندي و بادام زميني ميشه جديدا فندق هم گرفتم ميگن تو ماه هاي آخر بخورين شير رو زياد ميکنه لبنيات هم کلا زياد ميخورم گوشت و مرغ هم سعي ميکنم زيادتر بخورم دکترم گفته تو اين ماه آخر نشاسته ( نان و برنج وسيب زميني) کمتر بخور و پرو تيين بيشتر
    خلاصه آدم بايد تو اين ماه آخر خيلي حواسش به خوراکش باشه
    دردها هم گه گاهي زير دلم تير ميکشه و ول ميکنه چند دقيقه هست بعد کم ميشه
    اما چون سفاليک شده حلما بيشتر به کشاله هاي رانم و استخوان روش فشار مياره
    خدا کنه به موقع به دنيا بياد من که همش دعام همينه

تواين ازمايش بيشترمادراني که حفت قدامي داشتند فرزتدانشوندختربود
    وبرعکس هرکي حفت خلفي داشت فرزندش پسره
    درصداحتمالي که گفته شده بودخيلي بالا بود!!
    اماخوب مسلماقطعي وصددرصدنيست

منم اينو خوندم اما جفت من خلفي و بچه هم کامل سمت راستمه يعني عاشق پهلو راسته مامانشه به زورم حاضر نيست جاشو عوض کنه خخخخخخخ
    ولي حاصل عمرم دخمله

حديث دختر منم ول کنه پهلوي راستم نيست
    ببين حديث مدام تو پهلوي راستم يا در حال ضربست يا حودش رو گوله ميکنه دو روزي هست حتي انقد گوله ميکنه خودش رو به دنده هاي راستم فشار مياره بيشتر مواقع که به سمت راست دراز ميکشم قشنگ حس ميکنم روش خوابيدم بعد ناراحت ميشم و به سمت چپ ميخوابم
    به نظرت طبيعيه؟؟؟
    از اين گوله شدنش ميترسم

سلام نازيلا جان خوبي من حالاکه به آخرش رسيدم بخدا اصلا باورم نميشه ميخوام زايمان کنم بهم ميگن کلي ميخندم

دخملت خوبه تکوناش خوبه

سلام حديث جان خوبي؟منويادته پس هنوز
    خداروشکرکه بسلامتي رسيدي آخراش ان شاالله دخترگلتو صحيح وسالم بغل کني وزايمان خوب وراحتي داشته باشي
    دخملمم خوبه ديروز ماشالا اونقدرتکون خورد که متعجب مونده بودم چشه آخه؟خاله اش ميگفت خسته شده ميخوادبيادبغل خاله باباش ميگفت براي بغل باباش اينکارا رو ميکنه
    اليناخانم چطوره خوبه؟

راستي نازيلا گفتي ماه 8 کي پر ميشه؟ 34و2روز وارد 9 ميشيم؟

بله انسيه جون 34هفته تمام و2روز ماه هشت تموم ميشه

نترس نازيلا جون لوپوس توي ايران يا خفيفه يا مشکوک ب لوپوس هستن مردم…اين بيماري بيشتر براي آمريکايي هاست توي ايران نداريم ايشالا ک براي تو لوپوس نباشه عزيزم

دکترمنم اولش فقط احتمالشو داد گفت باآزمايشهات معلوم ميشه که خداروشکرفقط همون آنزيماي کبدي بالابودن
    والا علت بالارفتن اونهاهم معلوم نشده هنوز ميگن علتش فقط بارداريته هيچ علايم ديگه اي ندارم من حالا محض اطمينان بايددوهفته 1بارآزمايش بدم
    براي من احتمال زايمان زودرس دادن بخاطر همين آنزيمها خداروشکربخيرگذشت

من امروز چه کتلت هايي سرخ کردم همشون سوختن ظهرشوهرم چه جوري بذارم جلوش يه دستم به گوشيه يه دستم به کتلت

سحري همسري
    کاربر ساده

دوستان تا الان از هيچ کدومتون نشنيدم جفتتون عين من باشه من نگرانم اين چه جفتيه که انقد کميابه

عزيزم من تا حالا جفت محيطي نشنيدم
    انواع جفت
    قدامي anterior (مقابل ديواره رحم)
    خلفي posterior (پشت ديواره رحم)
    فوندال fundal (بالاي ديواره رحم)
    راست يا چپ جانبي right or left lateral (در سمت راست يا سمت چپ رحم)

سحري همسري
    کاربر ساده

انسي جون شما سرويس چوب ني ني تو گرفتي؟ چهار راه برق که ازاده گفت رفتي؟ خوبه؟

پس نازي که تو هفته 35بود….يعني تو ماه 9بوده!!!!

خب شايدتازه وارد هفته 35شده بوده
    منم چهارشنبه اين هفته وارد هفته 35ميشم اما جمعه 34هفته و2روزم پرميشه
    حالا شايدعلت رفتن بچش تودستگاه فقط زايمان توماه هشتم نبوده شايدعلت ديگه اي داشته باشه
    اون روزدکترميگفت کامل شدن ريه هابراي همه بچه هاتويه سن اتفاق نميفته ميگفت مثلادوقلوهاازاول داخل شکم مادرتحت فشارواسترس هستن جاشون تنگه
    اماهمون استرسي که دارن باعث ميشه ريه هاشون زود کامل بشه وزودم که بدنيا ميان اصلانرن تودستگاه

خلفي پسره
    قدامي دختره
    براي منم درست بود

نه مال من خلفي دختره

خلفي پسره
    قدامي دختره
    براي منم درست بود

نه مال من خلفي دختره

منم مثل نازگل جون جفتم خلفيه ني ني هم گل دخمله
    خواهرمم توهردوتابارداريش جفتش خلفي بودبچه هاشم دختر

کاربر ساده

بچه ها کسي دکتر مويد محسني رو ميشناسه؟

سحري همسري
    کاربر ساده

مخصوصا سزاريني ها که زودتر زايمان ميشن.من چند نفر ديدم 2 يا 1 هفته زودتر سز شدن و بچه شون چند روز بيمارستان بستري بوده. مثلا خاله م بچه اولشو طبيعي اورد مشکلي نداشت دومي که سزاريني بود 1 هفته زودتر دکتر سزش کرد که باعث شده بود بچه ش چند روز تو بيمارستان بستري بشه(به خاطر معدش. هر چي ميخورد بالا مياورد. بچه به اون کوچيکي شستشوي معده شد). هميشه خالم ميگه به خاطر همون زودتر زايمان کردن بوده. چون خودشم تو بخش نوزادان کار ميکنه همش ميگه چرا من اين اشتباه رو کردم به حرف دکترم کردم. اخه خيلي از دکترها براي راحتي کار خودشون زودتر سز ميکنن.

من فرداميخوام برم سونوگرافي آوا رو بعداز5هفته ببينم مثل سونوهاي غربالگري استرس دارم يه کم ميترسم وزنش کم باشه
    آخه اين اواخرافزايش وزنم خيلي کم شده 4هفته گذشته همش 700گرم اضافه کردم هنوزکفشاي قبليمو ميپوشم تغييرچنداني نکردم

مخصوصا سزاريني ها که زودتر زايمان ميشن.من چند نفر ديدم 2 يا 1 هفته زودتر سز شدن و بچه شون چند روز بيمارستان بستري بوده. مثلا خاله م بچه اولشو طبيعي اورد مشکلي نداشت دومي که سزاريني بود 1 هفته زودتر دکتر سزش کرد که باعث شده بود بچه ش چند روز تو بيمارستان بستري بشه(به خاطر معدش. هر چي ميخورد بالا مياورد. بچه به اون کوچيکي شستشوي معده شد). هميشه خالم ميگه به خاطر همون زودتر زايمان کردن بوده. چون خودشم تو بخش نوزادان کار ميکنه همش ميگه چرا من اين اشتباه رو کردم به حرف دکترم کردم. اخه خيلي از دکترها براي راحتي کار خودشون زودتر سز ميکنن.

منم اينوشنيدم که زوددرآوردن بچه اصلاخوب نيست يه نفرميگفت زايمان اولش بچه رو40هفته دراورده بودن ميگفت همه چيز پسربزرگم ازاول خوب پيش رفت نه ناآروم بودنه توشيرخوردن وچيزاي ديگه مشکل داشت اماپسردومشو زودتردراورده بودن ميگفت پدرمو دراورده ازهمون روز اول خودش ميگف چون کامل نرسيده بود
    يکي ازاقوامم ميگفت اولين بچشوهفته 41زايمان ميکنه ميگفت بدنيااومده بودميخنديد دکترم تعجب کرده بود خودش ميگفت چون کامل رسيده بودديگه

خدايا شکرت
    کاربر ساده

بچه ها کسي دکتر مويد محسني رو ميشناسه؟

توي بيمارستان مصطفي خميني هستش همينو ميدونم فقط

سلام مامانا– من شير محلي ميگيرم و حدود 45 دقيقه يا نيم ساعت ميجوشونم-بعدا ميخورم-به نظرتون نبايد بخورم؟ بايد شير پاستوريزه بخورم؟؟اخه مزاجم شير پاستوريزه نميکشه اصلا-يه طعمي ميده-ضرر داره اينجوري؟

منم ا.ويل ميگفتن پاستورزه فقط پاستوريزه ميخريدم
    بعد رفتم از شير 3 روز فقط اعتبار دارن مثل دامدارن خريدم اينها خوبه مثل پاستورزيه نيست چندماه تاريخ مصرف داشته باشه
    يه مدت ميرم از لبنيات شير محلي ميخرم بعد بالا امد ميذارم 15-20 دقيقه بجوشه بعد ميخورم چون اونوجوري فکر کنم همه ميکروبش بره
    اما 45 دقيقه بذاري همه خواصش ميره که

دورت بگردم دخترم
    کاربر ساده

سلام نازيلا جان خوبي من حالاکه به آخرش رسيدم بخدا اصلا باورم نميشه ميخوام زايمان کنم بهم ميگن کلي ميخندم

دخملت خوبه تکوناش خوبه

سلام حديث جان خوبي؟منويادته پس هنوز
    خداروشکرکه بسلامتي رسيدي آخراش ان شاالله دخترگلتو صحيح وسالم بغل کني وزايمان خوب وراحتي داشته باشي
    دخملمم خوبه ديروز ماشالا اونقدرتکون خورد که متعجب مونده بودم چشه آخه؟خاله اش ميگفت خسته شده ميخوادبيادبغل خاله باباش ميگفت براي بغل باباش اينکارا رو ميکنه
    اليناخانم چطوره خوبه؟

راستي نازيلا گفتي ماه 8 کي پر ميشه؟ 34و2روز وارد 9 ميشيم؟

بله انسيه جون 34هفته تمام و2روز ماه هشت تموم ميشه

نترس نازيلا جون لوپوس توي ايران يا خفيفه يا مشکوک ب لوپوس هستن مردم…اين بيماري بيشتر براي آمريکايي هاست توي ايران نداريم ايشالا ک براي تو لوپوس نباشه عزيزم

دکترمنم اولش فقط احتمالشو داد گفت باآزمايشهات معلوم ميشه که خداروشکرفقط همون آنزيماي کبدي بالابودن
    والا علت بالارفتن اونهاهم معلوم نشده هنوز ميگن علتش فقط بارداريته هيچ علايم ديگه اي ندارم من حالا محض اطمينان بايددوهفته 1بارآزمايش بدم
    براي من احتمال زايمان زودرس دادن بخاطر همين آنزيمها خداروشکربخيرگذشت

من امروز چه کتلت هايي سرخ کردم همشون سوختن ظهرشوهرم چه جوري بذارم جلوش يه دستم به گوشيه يه دستم به کتلت

ممنونم عزيزم منکه شوهرم کلافم کرده ميگه بيارش ديگه

تواين ازمايش بيشترمادراني که حفت قدامي داشتند فرزتدانشوندختربود
    وبرعکس هرکي حفت خلفي داشت فرزندش پسره
    درصداحتمالي که گفته شده بودخيلي بالا بود!!
    اماخوب مسلماقطعي وصددرصدنيست

منم اينو خوندم اما جفت من خلفي و بچه هم کامل سمت راستمه يعني عاشق پهلو راسته مامانشه به زورم حاضر نيست جاشو عوض کنه خخخخخخخ
    ولي حاصل عمرم دخمله

حديث دختر منم ول کنه پهلوي راستم نيست
    ببين حديث مدام تو پهلوي راستم يا در حال ضربست يا حودش رو گوله ميکنه دو روزي هست حتي انقد گوله ميکنه خودش رو به دنده هاي راستم فشار مياره بيشتر مواقع که به سمت راست دراز ميکشم قشنگ حس ميکنم روش خوابيدم بعد ناراحت ميشم و به سمت چپ ميخوابم
    به نظرت طبيعيه؟؟؟
    از اين گوله شدنش ميترسم

سلام باران جان گلوله شدنش بيشتر بخاطر کمبود جاس من از مامام پرسيدم گفت اينا يجور انقباضم هستن ولي جدي نيستن کلا طبيعيه مال منم همينجوريه بعضي وقتا ازبس داد ميزنم که نگو از بس فشار ميده

Viewing 15 replies - 961 through 975 (of 9,927 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.