تاثیر عجیب مواد شیمیایی موجود در فرش بر مردان - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

تاثیر عجیب مواد شیمیایی موجود در فرش بر مردان

صفحه اصلی تالار گفت‌و‌گو خانه داری مامان نکات خانه داری و همسرداری تاثیر عجیب مواد شیمیایی موجود در فرش بر مردان

 • سازنده
  موضوع
 • #609873

  faranak khonum
  کاربر ساده

  <div class=”item-body”>
  <div class=”item-text”>
  <h1>تاثیر عجیب مواد شیمیایی موجود در فرش بر مردان</h1>
  <div>

  به نقل قالیشویی ادیب از گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) ، به نقل از شفا آنلاین ،از کیفیت اسپرم مردها نسبت به ۸۰ سال گذشته، حدود ۵۰ درصد کاسته شده است. محققان با بررسی محیط زندگی افراد، متوجه شدند که عامل آسیب‌رسان به توانایی باروری مردها در خانه است. آنها دو نوع ماده شیمیایی DEHP و PCB۱۵۳ که به وفور در خانه یافت می‌شود، در بدن مردها پیدا کردند که به کیفیت و سلامتی اسپرم آنها صدمه می‌زند.<!–more–>

  </div>
  استفاده از ماده شیمیایی PCB (بیفنیل پلی‌کلر شده) که ماده‌ای سمی و سرطانزاست، از سال ۲۰۰۴ در بریتانیا و اروپا ممنوع شده است اما متاسفانه آن به مدت طولانی در محیط زیست باقی می‌ماند و البته این ماده در برخی از خوراکی‌های چرب هم پیدا می‌شود.

  ماده شیمیایی بیس دی‌اتیل‌هگزیل فتالات (DEHP) هم در بسیاری از مواد پلاستیکی مانند فرش، موکت، مبلمان، لباس و اسباب‌بازی‌ها وجود دارد.

  محققان، در آزمایشگاه، اثرات این دو ماده شیمیایی روی اسپرم را بررسی کردند و متوجه شدند این مواد شیمیایی می‌تواند روی کیفیت اسپرم، اثر منفی بگذارند. در واقع از توانایی حرکت اسپرم‌ها کم می‌شود و در عین حال به DNA آنها صدماتی وارد می‌شود.

  این مواد حتی روی هورمون‌های جنسی زنانه، استروژن، اثر منفی می‌گذارند و این مساله تولید اسپرم، فرایندی که با هورمون تستوسترون هدایت می‌شود، را با مشکل مواجه می‌کند.

  این تحقیق، برای اولین بار است که اثر این دو ماده شیمیایی آلوده‌کننده را در کیفیت اسپرم انسان مورد بررسی قرار می‌دهد. این مواد باعث افزایش میزان شکست ‌DNA و کاهش توانایی حرکت اسپرم می شوند. معمولا وقتی میزان شکست DNA اسپرم افزایش می‌یابد، فرد دچار ناباروری می‌شود.

  در بررسی‌های گذشته به وسیله محققان کالیفرنیا، مشخص شده بود که ماده شیمیایی DEHP که در عطرها و لوسیون‌ها به کار برده می‌شود، موجب بلوغ زودرس می‌شود. بعدها استفاده از این ماده شیمیایی در لوازم آرایشی ممنوع اعلام شد.

  محققان معتقدند برای بهبود سلامت جنسی و باروری افراد، محیط زیست را باید از این نوع آلاینده‌ها پاکسازی کرد.

   

  </div>
  </div>

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.