تاثير طب سنتي و داروهاي گياهي در باردار شدن - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

تاثیر طب سنتی و داروهای گیاهی در باردار شدن

صفحه اصلی تالار گفت‌و‌گو پیش از بارداری برنامه ریزی برای بارداری تاثیر طب سنتی و داروهای گیاهی در باردار شدن

• سازنده
    موضوع

nastaran
    کاربر ساده

به درخواست ros عزيز

Viewing 15 replies - 31 through 45 (of 76 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

سلام…
    کاربر ساده

بچه ها رازيانه براي تخمک گذاري خوبه؟ بعد از تخمک گذاري بايد مصرف قطع بشه؟

مامان طلا
    کاربر ساده

خانوما من براي اصلاح تغذيه ام پيش دکتر طب سنتي ميرم و کلا زير نظر دکتر هستم
    الان دارم تغذيه ام رو اصلاح ميکنم
    من نميخوام قرص مصرف کنم و فقط با مواد طبيعي اسيد فوليک رو جذب ميکنم
    بهم يه نسخه داده که من دارم رعايت ميکنم
    براي تعيين جنسيت هم يه چيزايي گفته که من فعلا قصد رعايت ندارم
    ولي توصيه ميکنم حتما مراجعه کنيد به دکتر!

اگر کسي براي تعيين جنسيت يا افزايش باروري سوال داشت بپرسيد

کسي هست در مورد پياز درماني نظر بده؟

مهتاب جون منم 1 هفته هس که دارم پياز درماني ميکنم-خدا کنه جواب بده-

سلام دوستاي عزيز . منم دارم هم براي تنظيم پريهام و هم براي بچه دار شدن پياز درماني رو انجام ميدم عرق رازيانه هم مي خورم. امروز دوره اولم تموم شد يعني 15 روز. ولي نه خبري از پري هست بعد 2 ماه که پري نشدم و نه ني ني. ميشه اگه کسي از پياز درماني نتيجه گرفته بياد اينجا بگه تا بقيه و از جمله منم يکم اميدوار بشيم چون از لحاظ روحي بهم ريختم و احتياج دارم به حرفهاي اميدوارکنندتون . ممنووووووووووووووووون

عزيزم بايد 3 ماه پشت سر هم انجامش بدي ايشالا که زود جواب بگيري

خدايا نگاهم کن
    کاربر ساده

اين نسخه از ابداعات «پروفسور ابراهيم عدنان سراج اوغلو» است که آن را براي درمان يائسگي زودرس خانمها، ميوم هاي کوچک و متوسط رحم، ترشّحات و عفونت هاي واژينال، بي نظمي هاي قاعدگي، کيست هاي تخمداني و تخمدان هاي پلي کيستيک، نبلي هاي تخمداني، بعضي از انواع نازايي و بسياري ديگر از ناراحتي هاي زنانه موثّر مي داند. او ادعّا مي کند که بعد از طرح اين روش درماني، بسياري از افرادي كه به علت ناباروري بچه دار نمي شدند با استفاده از اين درمان توانستند از اين موهبت الهي برخوردار شوند.

از آنجا که منطق اين روش ساده درماني را مناسب و موافق با طبّ سنّتي خودمان ديدم و از سويي بانواني که با استفاده از اين روش به نتايج مطلوبي رسيده اند کم نبوده اند، آن را برايتان نقل مي کنم امّا بر اساس تجربيات خويش نكات و توضيحاتي به آن افزوده ام كه عملا آن را كاملتر و موثرتر از نسخه اصلي مي كند.

نکته مهم اين است که چون اين نسخه، نوعي پاکسازي بدن از مواد زائد است حتي انجام آن در زنان سالم نيز اشکالي ندارد.

توصيه بسيار مهم: به بانواني که به دليل ناباروري قصد انجام پيازدرماني را دارند توصيه مي کنم که حتما مقاله ذيل را نيز مطالعه کنند:

« ناباروري؛ شاهنامه اي با پاياني خوش؟!»

روش تهيه و استفاده

روزي دو بار، ده دقيقه قبل از ناهار و شام، بايد اين نوشيدني را ميل کنيد. بنابراين حدود نيم ساعت قبل از ناهار و شام، درست کردن آن را شروع کنيد:

دو ليوان متوسّط آب بدون کلر را بجوشانيد. دو عدد پياز متوسط زرد رنگ را پوست بگيريد.( فقط آخرين لايه پوست پياز که خشک شده است را دور بريزيد.) پيازها را به ? يا ? قسمت خرد کنيد و داخل آب در حال جوش بياندازيد. چون با اين کار، آب از جوش مي افتد کمي صبر کنيد تا دوباره جوش بيايد. پس از جوش آمدن دوباره، درب ظرف را ببنديد تا ? دقيقه بجوشد و سپس شعله را خاموش کنيد. محلول را صاف کنيد و صبر کنيد تا کمي ولرم شود و ?? دقيقه قبل از ناهار آن را بنوشيد. به همين ترتيب، ?? دقيقه قبل از شام نيز نوشيدني را به صورت تازه تهيه کرده و بنوشيد.

طول مدت درمان

اين درمان بايد در سه ماه متوالي در قالب دوره هاي 15 روزه به اين صورت انجام شود که از روز پنجم قاعدگي شروع شده تا ?? روز ادامه پيدا کند.

تذكّر مهم:
    الف- زنان يائسه يا زناني كه به دلايل ديگر پريود نمي شوند مي توانند به يكي از اين دو پيشنهاد عمل كنند:

1- در هر ماه، 15 روز درمان كرده 15 روز استراحت بدهند. البته بايد اين دوره ها منظم باشند و مثلا اگر دوره اول را از دهم آبان شروع كرديد و تا 25 آبان ادامه داديد، دوره هاي بعدي را هم از دهم آذر و دهم دي شروع كنيد. اگر در حين اين نحو درمان عادت شديد، دوره بعدي را از روز پنجم قاعدگي شروع كنيد. ولي اگر بعد از يك بار عادت باز دچار تاخير پريود شديد مي توانيد با رعايت همان فاصله 15 روزه از پايان دوره قبلي، دوره جديد را شروع كنيد. اگر در حين يك دوره درماني، پريود شديد(مثلا 7 روز بعد از شروع يك دوره از پيازدرماني عادت شديد) آن را يك دوره كامل حساب كنيد و دوره بعدي را از روز پنجم قاعدگي شروع كنيد.

2- به همان روش فوق عمل کنيد اما بين دوره هاي درمان، به جاي 15 روز، هفت روز فاصله بيندازيد.

3- درمان را سه ماه به صورت مداوم انجام دهيد. مجددا تذكر مي دهم كه در اين روش هم اگر در حين درمان عادت شديد، دوره بعدي را از روز پنجم قاعدگي شروع كنيد. ولي اگر بعد از يك بار عادت باز دچار تاخير پريود شديد مي توانيد با رعايت همان فاصله 15 روزه از پايان دوره قبلي، دوره جديد را شروع كنيد. اگر در حين يك دوره درماني، پريود شديد(مثلا 7 روز بعد از شروع يك دوره از پيازدرماني عادت شديد) آن را يك دوره كامل حساب كنيد و دوره بعدي را از روز پنجم قاعدگي شروع كنيد.

تذکّر: بنده روش دوّم را بيشتر مي پسندم.

ب- زناني كه پريودهاي كاملا نامنظم و غيرقابل پيش بيني دارند اگر حدّاكثر در طول يك دوره 40 روزه، يك بار عادت مي شوند(هرچند نامنظم)، به روش مقاله(شروع از روز پنجم قاعدگي) عمل كنند. ولي اگر فاصله عادت ها طولاني تر است مي توانند به شيوه بند الف عمل كنند.

ج- اگر با شروع پيازدرماني نظم عادت شما دچار اختلال شد، مثلا عادت به جلو افتاد، عادت جديد را مبناي ادامه درمان قرار دهيد.

چند نکته

1- پياز سرخ يا سفيد براي اين درمان مناسب نيست و بايد از پياز زرد استفاده کنيد.

2- جوشانده ها را حتماً بايد به صورت تازه تهيه کرده و ولرم بنوشيد. زناني كه به دلايلي ازجمله كار در خارج از خانه نمي توانند يكي از وعده ها را سروقت مصرف كنند بهتر است در اولين فرصت ممكنه آن را تهيه و ميل كنند اگرچه طبيعتا كمي از اثرات درماني اين روش كاسته خواهد شد.

3- ممکن است در طول درمان (به ويژه بعد از پنجمين روز درمان )، شاهد خونريزي و ترشحات تيره رنگ غير معمول يا افزايش ترشحات سفيد و زرد واژينال باشيد. نگران نباشيد، چون اين امر نوعي تخليه رحم از عوامل عفوني و غيره است.

4- به دليل خطر سقط جنين، بانوان باردار نبايد از اين نسخه استفاده کنند. غير از اين مورد يا احيانا بانواني که به علّت مشکلات معدي قادر به استفاده از اين ترکيب نيستند تقريبا هيچ منعي براي درمان با اين روش وجود ندارد.

5- اين دستور محدوديت سني ندارد.

6- در صورت امکان استفاده از آب چشمه، از آن استفاده کنيد. گزينه دوّم، استفاده از آب چاه است. در صورتي که به هيچ کدام دسترسي نداريد آب لوله کشي را چند ساعت در ظرفي روباز نگهداري کنيد تا کلر آن خارج شود.

7- اين نسخه بايد به صورت گفته شده انجام شود و استفاده منقطع از آن، فايده چنداني نخواهد داشت. البته اگر به هر دليل، انجام اين روش، يكي دو روز دچار وقفه شد مي توانيد درمان را ادامه دهيد ولي در صورت وقفه طولاني تر بهتر است درمان را از نو شروع كنيد.

8- اگر به دليل مشکلات معدي قادر به استفاده از اين محلول، قبل از غذا نيستيد، مي توانيد آن را به دو سه ساعت بعد از غذا موکول کنيد.

9- در طول درمان مراقب باشيد که دچار يبوست نشويد يا اگر به اين معضل دچار هستيد به شيوه صحيح، درمانش کنيد.

10- توصيه مي كنيم در طول درمان، استفاده از داروهاي شيميايي كه براي اين مشكلات مصرف مي كنيد( و به ويژه انواع داروهاي هورموني و تحريك كننده تخمك گذاري) را كنار بگذاريد. با اين حال انجام اين روش، همزمان با مصرف داروهاي شيميايي يا درمان هاي ديگر طبّ سنّتي هم مانعي ندارد.

11- اختلالاتي در نظم قاعدگي يا ميزان خونريزي، گرگرفتگي، دردهاي مبهم و پراکنده در رحم، تخمدانها و زيرشکم و … در طول پيازدرماني مي تواند طبيعي باشد.

دستورات تکميلي

انجام اين اقدامات تکميلي، ميزان موفّقيت درمان را افزايش مي دهند و لذا توصيه اكيد مي كنيم كه اين دستورات را هم به عنوان جزئي از درمان انجام دهيد:

1- در صورتي که براي درمان ناباروري از اين دستور پيروي مي کنيد، بعد از هر بار نوشيدن عصاره پياز، بايد اين نوشيدني را نيز تازه به تازه درست کرده ميل کنيد: 9-8 عدد انجير خشک را پس از شستن در دو ليوان متوسّط آب بدون کلر در حال جوش بريزيد. بعد از 6-5 دقيقه جوشاندن، يک عدد هويج سفت و تازه را قاچ کرده به آن اضافه کرده بگذاريد ?-? دقيقه ديگر بجوشد، سپس آن را صاف کرده به صورت ولرم بنوشيد.
    البته در صورتي که نوشيدن پشت سرهم اين دو عصاره برايتان سخت است مي توانيد تا يکي دو ساعت بين آنها فاصله بيندازيد.

<– ميخوامش اينو
    کاربر ساده

خب عروس کوچولو براي افزايش باروري چي بخوريم؟

مامان طلا
    کاربر ساده

بايد رحمتون رو گرم نگه داريد
    مثلا ذرت پفيلا.وکلا هرچي از ذرت مياد براي رحم سمه
    به شدت سردش ميکنه
    نکته ي بعد وقتي پري هستيد اصلا اصلا خودتون رو با آب مستقيم نشوريد
    وقتي دستشويي ميريد توي دستتون آب بريزيد بعد به.خودتون بزنيد دليلش هم اين که دهانه رحم بازه اگر آب بره توش سرد ميشه
    ضمن اينکه بادوم زيتون شيره خرما و.انگور بخوريد

مامان طلا
    کاربر ساده

بچه ها جدا در مورد ذرت و فرآورده هاش فکر کنيد
    خيلي تاثير زيادي توي نازايي داره
    همه ي ميوه ها تاثير مثبت داره اما نه براي همه
    براي گرم کردن رحم گلابي، سيب شيرين،انار شيرين، انجير،انگور بسيار بسيار مناسب است!
    و يه چيز خوب بگم
    شربت عسل
    هر روز 1 ليوان آب با 3 قاشق عسل و چند قطره آبليمو اضافه کنيد بخوريد
    سياه دانه بخريد روزي 1 قاشق بخوريد
    و روغنش رو هم بخريد هر شب به کتف و ملاجتون بماليد

ني ني هم که به دنيا اومد همون هفته هاي اول و روز اول روي ملاجش بماليد حافظه رو تقويت ميکنه

اينارو دکترم گفت بهم
    اگر خواستيد خيلي مهربونه آدرس بدم بريد
    تهران هستم

کاربر ساده

عروس کوچولو منم دکتر طب سنتيم گفت رحم سرد و مرطوبي دارم و قراره درمانشو بعد پري شروع کنه.منم سرچ کردم اينارو براي درمان رحم سرد گفته بودن.مخصوصا سياه دانه و عسل.مرسي که گفتي

مامان طلا
    کاربر ساده

منم اين مشکل رو داشتم
    يعني اکثر خانوما دارن، اگر رحم گرم باشه با اولين اقدام باردار ميشه
    يکي از راه هاي فهميدن رحم سرد، درد شديد توي پري هست
    اونايي که خيلي درد دارن طبيعي نيست و به خاطر سردي بودن رحم هست

مامان طلا
    کاربر ساده

نکات بعدي براي گرم کردن رحم
    لطفا بعد از حمام اون قسمت رو کاملا خشک کنيد
    روي کاشي وجاي خنک اصلا نشينيد
    در معرض باد شديد قرار نگيريد
    زنجبيل و دارچين رحم رو گرم نگه ميداره و شديدا موثره
    نکات بعدي رو دوباره ميام ميگم

کاربر ساده

دقيقا عروس کوچولو.علايم مهمش همين درد دوران پري و لک بيني هست.ايشالله که با درمان سنتي خوب بشيم و زود مامان بشيم.دکترت گفته چقدر طول ميکشه؟

سلام…
    کاربر ساده

بچه ها منم شروع کردم سياه دونه و عسل. چه مدت بايد بخورم؟

کاربر ساده

زهرا خانم تحت نظر دکتر بخور.بايد با مزاجت سازگار باشه و مقدارشو دکتر بهت بگه.اصلا سرخود نخور دوستم

مامان طلا
    کاربر ساده

آره زهرا
    با دکتر مشورت کن
    ولي کلا سياه دانه براي همه خوبه
    مثلا قديم همه بعد از مصرف ماهي ويا کلا خوردن سردي ها ميخورن يک قاشق

يه دوست خوب
    کاربر ساده

دوستان ببخشيدا ولي فکر نکتيد داروهاي طب سنتي چون گياهي هستن ضرر ندارن،مطمعن باشيد اونا هم اگه به جا مصرف نشن مضرن.پس اگه تصميم داريد پيگير اين قضيه باشيد حتما با دکترايي که طب سنتي کار ميکنن هماهنگ باشيد.

Viewing 15 replies - 31 through 45 (of 76 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.