تاثير طب سنتي و داروهاي گياهي در باردار شدن - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

تاثیر طب سنتی و داروهای گیاهی در باردار شدن

صفحه اصلی تالار گفت‌و‌گو پیش از بارداری برنامه ریزی برای بارداری تاثیر طب سنتی و داروهای گیاهی در باردار شدن

• سازنده
    موضوع

nastaran
    کاربر ساده

به درخواست ros عزيز

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 76 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

مهديه جوني
    کاربر ساده

آره اتفاقا منم چند ماه پيش رفتم يه دكترسنتي واسم بادكش رحم و تخمدان نوشت يه چيزي مث همين ماساژي كه گفتي گفت براي تخمدانها و رحم خوبه تخمدانها رو فعال ميكنه و رحم گرم ميشه واسه باروري هم خيلي مفيد وتاثيرگذاره
    ولي من از اونجايي كه خيييييييييلي تنبلم هنووووووز انجامش ندادم، به من ياد داد خيلي هم آسونه
    مريم جون باوجود چيزي كه گفتي مشتاق شدم هرچه زودتر انجامش بدم

عزيزم پياز ذرماني خيلي اثر داره تو بارداري
    جوشانده پياز (پياز نارنجي ) به رشد تخمک و حامله شدن کمک مي‌کند. براي تخمدان پلي کيستيک ـ کيست هاي ريز تخمدان و همچنين منظم شدن پريود درمان خوبي است.
    نحوه تهيه:
    2-1.5 ليوان آب بدون کلر را بجوشانيد و پوست بيروني و شکننده پياز(پياز نــــــــــارنـــــــــجـــــــــــــــــــي ) را جدا کنيد سپس پياز را به 4 يا 5 قسمت تقسيم کرده و به آب در حال جوش بريزيد (آب ترجيحا بدون کلر باشه… فکر کنم آب معدني مناسب تره) . 5 دقيقه در ظرف دربسته بجوشانيد. پياز ها رو از آب جدا کنيد و ولرم بنوشيد. اين جوشانده را قبل از صبحانه و بعد از نهار و اگر شاغل هستيد يکبار قبل از شام و يکبار قبل از خواب به صورت تازه تهيه شده بخوريد.
    اين جوشانده را تا 15 روز روزي دوبار به صورت تازه ميل کنيد.
    در ادامه از ده روز مانده به پريود به مدت 10 روز همين روش را تکرار کنيد.
    در مدت انجام اين درمان ترشحات سفيد و زرد افزايش مي‌يابد. اين به خاطر تميز شدن بدنتان است نگران نباشيد..
    توجه:اين عمال را به همراه داروهاي دکترتان مي توانيد انجام دهيد کمک کننده و تقويت کننده مي باشد
    در عين حال از يکي بيشتر استفاده کردن را توصيه نمي کنيم. براي اسپرمهايي با حرکت بالا و سالم از جوشانده خرنوب استفاده نماييد.طرز تهيه: در نيم ليتر آب بدون کلر تعداد 7 عدد خرنوب را به صورت ريز ريز کرده و بريزيد و بگداريد در ظرف در بسته 3 دقيقه در آتش کم بجوشد.بعد از 3 دقيقه زير اجاق را خاموش کنيد و به مدت 20 دقيقه منتظر شويد.بعد از اتمام 20 دقيقه از آبکش بگذرانيد.پس از سرد شدن نصفي را صبح ناشتا و نصفي شب قبل از خواب بنوشيد.هر روز تازه آماده نماييد.اين کار را به مدت 1 هفته هر روز انجام دهيد.بعد از هفته اول به مئت 3 اه به اندازه يک ليوان آبخوري قبل از خواب بنوشيد.در ماههاي بعد هر از گاهي انجام دهيد

اگر اين عمل را براي حاملگي انجام مي‌دهيد بعد از اين عمل جداگانه عمل خوردن انجير لازم است.

براي افزايش تعداد و ذخيره تخمک و همچنين رشد تخمک و آزاد شدن آن و همچينين براي کساني که دوره پريودشون بيشتر از 30 روز هستش جوشانده انجير و هويج دکتر ابراهيم به گفته خودش معجزه مي کنه

توجه توجهههههههههه:
    خانومهايي که پرولاکتين بالا دارند از خوردن جوشانده انجير خودداري کنند

http://www.ninisite.com/clubs/chat.asp?clubID=19444&ChatDate=7-10-1392

مهديه جوني
    کاربر ساده

ممنون نسترن جون
    ازبچه ها ميخوام تجربه ها و اطلاعاتشون رو راجع به تاثير طب سنتي و كلا چيزهاي طبيعي بر باروري بنويسن.
    راهكارهاي سالم براي تسريع در باروري
    اميدوارم ازاين تاپيك استقبال بشه

مهديه جوني
    کاربر ساده

چند توصيه تغذيه اي براي مردان قبل از فرزنددارشدن
    مصرف شلغم نفه را زياد مي كند/شربت انجيريا انجير خشك و تازه/عسل/مصرف روزي ي قاشق مرباخوري تخم يونجه تفت داده شده/سرخ كردن چندتخم مرغ محلي در روغن يا كره محلي و پيازي كه از قبل در روغن تفت داده شده زيادكننده نطفه مرد است/مصرف روغن زيتون روغن كنجد/كشمش پلو/زعفران پلو/نارگيل/خرما/آب هويج/پسته/كباب بره/خاويار/قلوه/شيرمحلي/كله گنجشك قدرت باروري را زياد ميكند .
    از مصرف كاهو گشنيز/خيار/هندوانه/آبغوره/ماست خودداري شود/مصرف زياد سويا مضر است/سيگار پودرهاي نيروزا مشروبات الكلي باعث ضعف نطفه مي شود/مصرف روزانه يك ليوان عرق كاسني و گلابي فرزن را زيبا ميكند/مصرف ميوه به توسط مرد در شب نزديكي فرزند را زيب مي كند .
    ادامه رو بعدا ميگم

مريم هستم
    کاربر ساده

مادر من تو سن کم ازدواج کرده بود و تا 2 سال بعد ازدواجش باردار نشد دکتر هم رفتن ولي دکتر گفت سنش کمه و بايد صبر کنيد فکر کنم اون موقع مادرم 18 سالش بود
    صبر کردن ولي نميشد تا اينکه عمه من مادرم رو برد پيش يه خانومي که زماني که پزشکهاي اهل روسيه تو شهرمون بودن اون پرستارشون بود
    اون خانوم زير شکم مادرم رو ماساژ ميداد يه 4 يا 5 جلسه اي مادرم پيشش رفت و حامله شد
    اون خانوم ميگفت پزشکهاي روس زنهايي که مشکل بارداري داشتن ميومدن پيششون همين کارو ميکردن

مهديه جوني
    کاربر ساده

چند توصيه براي زناني که قصد باراري دارند :
    قاعدگي منظم نشانه سلامتي است پيش از بارداري با مراجعه به پزشک سعي کنيد قاعدگي منظم داشته باشيد ./مصرف سويا ، يخ، بستني، غذاهاي منجمد قدرت باروري را کم مي کند و توان رحم زن را کم مي کند ./ حتي الامکان از استرس و تنش هاي روحي دور باشيد/ بچه دار شدن به قصد روبراه شدن اوضاع يا سرگرمي کار اشتباهي است ابتدا مشکل روحي خود را حل کنيد سپس اقدام به باردار شدن نماييد/مصرف سنجد، خرما، زيتون، انجير ، کاچي ، هويج و سيب درختي بسيار مفيد است تا 40 روز زوجين از مصرف خوراک صنعتي مثل سوسيس، کالباس ، ماکاراني و کنسروها و … پرهيز کنند ./مصرف غذاي حرام و شبهه ناک توسط والدين روي نطفه و فرزند آينده تاثير بدي ميگذارد ./استرس و تنشهاي روحي و بي ميلي در مقاربت باعث تشکيل فرزندي با خلقيات منفي و بيمارگونه مي شود .

مهديه جوني
    کاربر ساده

توصيه هاي بهداشتي: بارداري و توصيه هاي مربوطه

موارد ذيل مربوط به بارداري و توصيه هاي مرتبط به حاملگي مي باشد که به خانم هايي که قصد باردار شدن دارند يا در دوران بارداري به سر مي برند توصيه مي گردد:

1- بهتر است هر خانمي قبل از بارداري از نظر وضعيت بهداشتي- تغذيه اي مورد ارزيابي قرار گيرد و اگر دچار غلبه خلطي باشد، پاکسازي شود و اگر سوء تغذيه دارد اصلاح شود، زيرا سلامت مادر و تغذيه صحيح بيشترين اثر را روي سلامت جنين دارد.
    2- براي بارداري پاييز بدترين فصل مي باشد و تقريبا از 15 اسفند تا اواخر ماه اول بهار بهترين زمان براي بارداري مي باشد.
    3- در طب سنتي محدوديتي براي سن مادر نيست، بهترين سن مادر براي بارداري از 17 تا 37 سالگي مي باشد.
    4- تغذيه سالم داشته باشيد و از نمک دريا دوري نکنيد و موارد ذکر شده درزمينه هاي آب، نمک، روغن و ظروف را بايد رعايت نماييد.
    5- همه غذاهايتان بايد به اعتدال باشد. خيلي ادويه ها را استفاده نکنيد و هر چه مي خوريد به تعديل بخوريد.
    6- در زمان بارداري (حتي غير بارداري) سعي کنيد سرخ کردني نخوريد. مرغهاي بازار را نخورند. پختني خيلي مفيد است، کباب پخته شده روي ذغال و همچنين عسل خيلي مفيد است، اگر عسل پخته باشد خيلي بهتر است مانند مربا و داخل کمپوت و يا داخل غذا (مثلاً اگر در قيمه هم يک قاشق عسل ريخته شود، مزه اش را عوض نمي کند ولي مي تواند يک دواي بسيار مفيدي باشد در زمان بارداري)
    7- بهتر است زنان باردار تعداد دفعات تغذيه خود را زياد کنند، اما در هر مرتبه شکم خود را پر نکنند، زيرا به روده ها فشاري علاوه بر فشار رحم وارد کرده و باعث افزايش يبوست مي شود.
    8- فعاليت براي حاملگي زيان آور نيست، اما بايد در اين دوران از انجام کارهاي سنگين و جابجا کردن وسايل پرهيز نمود. خانم باردار نبايد خود را خسته کند و در فواصل کار روزانه لازم است مدتي استراحت کند.
    9- زنان باردار بايد توجه کنند که به پشت خوابيدن به علت چسبيدن رحم به ستون فقرات موجب وارد آمدن فشار به بند ناف شده و ممکن است باعث پاره شدن آن گردد. براي جابجا شدن هنگام خواب بايد ابتدا نشسته و بعد به سمت ديگري که مي خواهند، بخوابند و از غلتيدن بپرهيزند، زيرا موجب پيچيدن بند ناف به دور جنين خواهد شد.
    10- پرهيز از غم و اندوه در تمام دوران بارداري خصوصا در زير يک و نيم ماه و بالاي هشت ماه بايد مورد توجه باشد زيرا ديده شده که بيشتر کودکان مبتلا به امراض روحي بيماري خود را از مادرشان به ارث برده اند.
    11- در دوران حاملگي معمولاً اجابت مزاج نامنظم و يبوست ايجاد مي شود. لذا خانم باردار بايد از مايعات کافي و سوپهاي چرب استفاده نمايد. حرکت و فعاليت نيز در بهبود وضع اجابت مزاج موثر است. در تمام دوران بارداري، بايد شکم نرم بوده و از يبوست جلوگيري شود.
    خوردن انجير، آلو و روغن زيتون موجب لينت مزاج مي شود. همچنين خانم باردارمي تواند يک قاشق چايخوري خاکشير را در يک ليوان آب جوشيده ولرم ريخته با کمي عسل روزي يک الي دو بار از اين نوشيدني استفاده کند.
    در صورتي که با دستورات معمول اجابت مزاج به راحتي صورت نگيرد مي توان گلبرگ گل سرخ خشک شده را شب در گلاب قرار داده و صبح آنرا ساييده با نبات شيرين کرده، مقدار 10 گرم از آن را ناشتا ميل کند و يا اينکه از تازه آن استفاده کند که نياز به خيساندن نيست. مصرف اين ترکيب بدون آزار و اذيت موجب لينت مزاج مي شود.
    در استفاده از مواد ملين اين نکته بايد مورد توجه باشد که زن باردار دچار اسهال نشود زيرا برايش مضر شود.
    12- براساس تحقيقات صورت گرفته در دنيا، مصرف قرصهاي ويتاميني در زمان بارداري باعث عقب ماندگي ذهني يا
    mr(mental Retardation) نوزادان مي شوند و بسته به نسبت ميزان استفاده از اين قرصها، ميزان اين بيماري نيز در فرزندان کم و زياد خواهد بود.
    13- مصرف قرص آهن در زمان بارداري باعث ايجاد بيش فعالي در کودکان مي گردد. اين بيش فعالي را محترمانه گفتند تا اين بيماري کم رنگ جلوه کند و کسي که فرزندش دچار آن بيماري است، فکر کند بچه اش نسبت به ديگران برتر است، بلکه اين طور نيست.
    اين گونه بچه ها قابل کنترل نيستند و تا زماني که نوزاد هستند، دائم گريه مي کند و فرياد مي زند و اذيت مي کند و مزاحم پدر، مادر و خانواده مي شوند و وقتي راه افتادند چه از لحاظ کلامي و چه از نظر فيزيکي، شروع به تخريب کردن اين و آن و وسايل مي کنند و حرکات ناهمگون انجام مي دهند و به نوعي بچه نيمچه خل مي شوند که از علت هاي مهم آن مصرف قرص آهن در دوران بارداري است.
    بعد ازتولد نيز مصرف قطره هاي آهن براي کودکان باعث سياه شدن دندانها مي گرددو به کبد لطمه مي زند و در سنين بالاتر مصرف دائم آن، فرد را مستعد آلزايمر ميکند.
    براي رفع کمبود آهن در دوران بارداري، نوعي آب آهن تاب تغليظ شده توليد و در مطب عرضه شده است که سنتي است و به طور کامل کمبود آهن را جبران مي کند. البته همه خانمها بايد از حسوم استفاده کنند (که از عطاريهاي مورد تاييد قابل تهيه مي باشد)، کفگير حسوم را داخل قابلمه مي گذاريد تا درحين پخت غذا، باعث آزاد سازي آهن در غذا مي گردد و کمبود مختصر آهن را جبران مي نمايد.
    14- براي اين که بچه ها هنگام تولد زردي نداشته باشند بايد مادر در دوران بارداري از غذاهاي خيلي گرم استفاده نکند (البته خيلي هم خنک نخورد) و بعد از تولد نوزاد نيز اگر علائم آغازين زردي در نوزاد بوجود آمد، بايد پشت گوش نوزاد را حجامت کرد)
    15- جهت داشتن فرزندي آرام، زيبا و خوش اخلاق ميوه به، سيب و انار ميل کنيد و دستورات قرآني مورد اشاره در کتاب ريحانه بهشتي (فرزند صالح) تاليف خانم سيما ميخبر را نيز رعايت کنيد.
    16- نزديکي کردن در دوران حاملگي مجاز است، فقط در ماه هاي آخر بايد با احتياط انجام دهيد تا دچار مشکل نشويد.
    17- در صورتيکه امکان زايمان طبيعي وجود دارد، به هيچ وجه، عمل سزارين توصيه نمي شود، چرا که سزارين غير از آنکه عوارض يک عمل جراحي را دارد (از جمله اينکه هر بي هوشي عمومي هفت سال از عمر فرد کم مي کند) در سلامتي نوزاد نيز تاثير منفي دارد و بر اساس تحقيقات علمي انجام يافته:
    – ميزان دفع خون از بدن مادر در حالت سزارين بيش از دو الي سه برابر حالت زايمان طبيعي مي باشد.
    – رحم در زايمان طبيعي سريعتر جمع مي شود و به شکل اوليه اش برمي گردد و در نتيجه شکم مادر نيز زودتر جمع و کوچک مي شود.
    – مادراني که زايمان طبيعي انجام مي دهند شيردهي بهتري خواهند داشت.
    – به لحاظ رواني مادراني که زايمان طبيعي انجام مي دهند تعلقات عاطفي قوي تري نسبت به بچه شان دارند.
    18- براي تسهيل در زايمان نيز يك هفته مانده به زايمان بايد روغن کنجد و خود کنجد را زياد ميل کنيد و دم کرده گل گاوزبان و آويشن را نيز زياد بخوريد. آويشن در دوران بارداري زياد خورده نشود فقط در هفته آخر مجاز مي باشد.
    ضمناً بهتر است روغن کنجد در ماه اول بارداري نيز مصرف نشود، چرا که با توجه به شايع بودن سقط در بين خانمهاي امروزي و اينکه روغن کنجد مدّر حيض است، مصرف آن مي تواند در ماه اول بارداري که قرار جنين محکم نيست، باعث سقط جنين گردد.
    19- براي جلوگيري از تنگي نفس، شبها سر و گردنتان را مقداري بالاتر از بدنتان قرار دهيد و سعي کنيد به پهلوي چپتان بخوابيد.
    20- وجود اخلاط بد در بدن و معده مادر باعث ايجاد حالت تهوع ايشان مي گردد، در نتيجه اگر فردي قبل از بارداري اخلاط بد را از بدنش دفع کرده باشد در دوران بارداري دچار حالت تهوع غير متعارف نخواهد شد.
    لازم به ذکر است حالت تهوع و استفراغ در حد معمول در بارداري خوب است، چرا که به دفع اخلاط بد کمک مي کند ولي اگر خانمي بيش از حد دچار حالت تهوع و استفراغ هاي دوران بارداري شد که باعث مشکل گرديد، بايد درمان شود.
    معمولاً مادران بعد از بيدار شدن از خواب وقتي از جاي خود بر مي خيزند اخلاط بد در بدنشان به حرکت در مي آيد و باعث حالت تهوع آنان مي گردد که جهت پيشگيري از چنين حالتي، توصيه مي گردد بعد از بيدار شدن، درجا قبل از بلند شدن کامل از جاي خود، مقداري آب انار (که بدون دانه و ترش و شيرين باشد) ميل نمايند. همچنين مي توان مقداري نان را نيز در آب انار تليت کنند. بعد از ميل کردن آب انار به آرامي قدري بنشينند و سپس از جاي خود برخيزند.
    21- اشتها به مواد غير غذايي ( فساد شهوت- پيکا ) به علت تجمع خلط ناصالح در معده و چسبيدن به پرزهاي آن است که جهت رفع آن موارد ذيل توصيه مي شود:
    – مويز دانه گرفته و کشمش مفيد است.
    – خوردن پسته بريان کرده ( بو داده ) که کمي نمک داشته باشد.
    – تناول نشاسته بريان کرده
    – استخوان بچه کبوتر يا جوجه مرغ خانگي را بريان کرده بمکد و آب آنرا فرو برد که اين دستور اشتهاي به گل را از بين مي برد.

22- براي درمان خونريزي اوايل دوران بارداري شيره انگور و مويز زياد بخوريد و از بوهاي تند مخصوصاً ادکلن ها و عطرها اجتناب کنيد و حرکات سنگين و شديد انجام ندهيد.
    23- درد لگني خفيف و غير حاد در اين دوران طبيعي است چرا که بار سنگيني توسط مادر حمل مي شود که تمام سيستم بدنش را تحت تاثير قرار داده است.
    24- رفلاکس هم در بارداري خيلي شايع است. جهت پيشگيري از رفلاکس توصيه مي شود انار را به شکل آب لمبو شده در آوريد و آنرا داخل فويل آلومينيمي پيچيده و در فر بگذاريد تا پخته شود، سپس آب و دانه ها و پوست داخلي انار را ميل نماييد، به را نيز مي توانيد داخل فويل آلومينيمي پيچيده و در فر بگذاريد تا پخته شود که خوردن آن نيز مفيد است که به آنها انار و به مشوي مي گويند.
    ضمناً مي توان شربت زنجبيل و عسل را نيز گاهي اوقات بخوريد. کلاً در دوران بارداري غذا را با حجم کم ولي دفعات زيادتر بخوريد. رفلاکس باعث مي شود اسيد معده وارد دهان شود و دندانها خراب شوند لذا شبها دندانهاي خود را عسل اندود نماييد.
    25- براي رفع ترک هاي ناشي از بارداري که بر روي پوست ايجاد مي گردد، بايد بعد از زايمان مراقبت نماييد و از روغنهاي خوب ميل کنيد. ترکها را با روغن کنجد چرب کنيد و شکمتان را ببنديد.

26- براي جلوگيري از بزرگي شکم بعد از زايمان، مصرف روغن خوب، بستن شکم (البته نه خيلي محکم)، گذاشتن اتوي داغ از روي لباس بر روي شکم و چرب کردن شکم با روغن زيتون توصيه مي گردد.
    برگرفته از سايت دکتر روازاده
    http://www.ravazadeh.com/fa/tosiye-behdashti/39-tosiye-behdashti/2700-bardari.html

کاربر ساده

سلام
    منم با کمک طب سنتي باردار شدم.از زماني که به بلوغ رسيدم تنبلي تخمدان داشتموپريودم نامنظم بود و تا زمان ازدواجم قرص استفاده ميکردمو وقتي قرص ميخوردم خوب بودم وقتيم که نميخوردم يا نميشدم يا خيلي نامنظم بودم.بعد عروسيم تا دو سه ماه پريود نشدم چون قرص نخورده بودم رفتم دکتر گفت بايد دوباره قرص بخوري و بايد زودتر براي بارداري اقدام کني چون ممکنه خيلي بارداريت عقب بيفته چون وضع تخمدانام خوب نبود. تا اينکه يه بنده خدايي يه دکتر طب سنتي بهم معرفي کرد رفتم پيش اون . اول با داروهاي گياهي و حجامت و معجون و عرق گياهي پريودمو منظم کرد بعد گفت اقدام به بارداري کن و بازم يه سري دارو داد و روزاي نزديکي رو برام مشخص کرد اولين ماه باردار نشدم ولي ماه دوم دوباره درمانو ادامه دادم و باردار شدم.من نتيجه درمان طب سنتي رو به خوبي ديدم و حس کردم.

من هم كيست داشتم و هم فوليكولام كوچولو بودن
    بعدش واسه رفع كيستم عرق رازيانه و بومادران بهم توصيه شد
    بعد از اينكه دوره پري تموم شد
    عرق رازيانه يه استكان صبح
    عرق بومادران يه استكان عصر ولي نبايد توي دوران پري بخوري
    همينطور شبها يه ق چ عسل روش يه كم پودر دارچين بريزي و بمالي به لثه ت كه روي تخمدان اثر مستقيم ميزاره و باعث ميشه فوليكولات رشد خوبي داشته باشن
    راستش اوائل زياد باور نداشتم و همينطوري انجام دادم وقتي رفتم سونو ديدم كيستم از بين رفته و فوليكولامم رشدشون عالي بوده و واقعا باورم شد كه طب سنتي خيلي بهتره
    بعد از اونم كه گفتن هم خودم و هم همسرم صبحا يه ق مربا خوري عسل بخوريم و همينطور عصرا يه استكان عرق بيدمشك
    الانم دكتر بهم آمپولhcj داده تزريق كردم و اميدوارم كه نتيجه بگيرم
    اميدوارم همه مون نتيجه عالي بگيريم و ني ني بياد تو زندگيمون
    آمين

مهديه جوني
    کاربر ساده

منم يکي از دوستام همون ماه اول باردار شد ميگفت هرروز خودشو شوهرش آبجوش مخلوط با آبليمو و عسل ميخوردن ، دم کرده برگ و ساقه کاسني ، مخلوط مغزهاي گردو بادام فندق و پسته ميخوردن

92/06/06
    کاربر ساده

حلواي مقوي براي باردارشدن
    مواد لازم
    خرما ترجيحا رطب هسته گرفته شده يک بشقاب خوروش خوري سرپر
    زنجبيل …. دارچين …. فلفل سياه…. زردچوبه …. زيره سياه ……ميخک ….خسرودارو……سه مورد اول هر کدام 2 قاشق
    غذا خوري سر پر …..زردچوبه و زيره نصف قاشق غذاخوري و ميخک و خسرو دارو کميييييي و قرص کمر نر و ماده از هرکدام يک عدد يا ترجيحا پودرش رو از عطاري ها بگيرين

و آرد گندم دو قاشق غذا خوري
    خانم هاي اگه يه سري رو پيدا نکردين مهم نيست اما يادتون باشه ريختن 5 مورد اول ضروريه
    طرز تهيه :
    ابتدا ارد رو توي ماهيتابه مي ريزيم و روي حرارت متوسط رو به کم ان را تفت مي دهيم به قول ما بو مي ديم يعني بوي
    خامي ارد گرفته بشه و رنگش به نخودي رنگ برسه و سپس اون قدر بهش روغن اضافه مي کنيم تا از ماست رقيق تر بشه
    بعد بهش تمامي اون موارد ي که بالا گفتم از عطاري بگيرين اضافه مي کنين البته بايد اگه مثلا يکي از اون ها پودر نيست
    حتما اسيابش کنين و بعد اضافه کنين و فقط يه تفت خيلي کوچولو مي دين و زود زيرش رو خاموش مي کنين توجه کنين
    که حيفه بيش از حد حرارت ببينه و اثرشون کم بشه بعد بهش خرما رو اضافه مي کنيم و هم مي زنيم تا کاملا
    مواد با هم مخلوط بشه و بعد نوش جان کنين
    طرز استفاده : ار روز اول پري تا نهايتا 20 پري بيشتر صبح ها قبل از صبحونه روزي دو تا سه قاشق غذا خوري
    سوالاتي که زياد پرسيده شده :
    به شوشو مي تونيم بديم ؟ بله براي هر دو خيلي خوب و مقويه
    براي تقويت شوشو چي از همه بهتره ؟ گرده ي نخل نر از عطاري بگيرين بهتره اما اينم خيلييييييييييي مقويه
    چرا نبايد بعد از 20 پري خورد؟ چون خيلي طبيعت اين حلوا گرمه
    همش تو ي عطاري ها پيدا ميشه (منبع ني ني سايت)

کاربر ساده

سلام بچه ها

من يه سوال داشتم

راجع به پياز درماني تو نيني سايت خوندم که براي درمان ناباروري و پريود نا منظم بود

بچه ها با پياز درماني باردار شدن ولي من بعده 14روز از شروع هنوز پري نشدم

در ضمن عرق بومادران و رازيانه و قرص ويتاگنوس هم ميخورم و الان 58روزه پري نشدم

گفتم شايد تو اين تاپيک اطلاعات بيشتري راجع بهش باشه جون تو تاپيک چطور قاعدگي منظم داشته باشيم به نتيجه اي نرسيدم

ممنون ميشم اگه چيزي ميدونيد بگيد بعد من پستمو پاک ميکنم چون ربطي به تاپيک نداره

يلدا
    کاربر ساده

طب سنتي واسلامي روز

کليات تغذيه اي و رفتاري به قرار زير است.

بايدهاي غذايي

تقويت قواي جنسي بوسيله بايدها و اجتناب از نبايدهاي غذايي و رفتاري، ممکن است تصور شود چه ربطي با نازايي دارد ولي اين تصور اشتباه به نظر مي رسد چون اگر کتابي را که در مورد بهداشت جنسي نوشته ام مطالعه کنيد خواهيد فهميد که قواي جنسي اگر نباشد همه چيز زندگي, رابطه ميان زن و مرد, رابطه مرد و زن با کارهاي روزمره , کارهاي هنري, ارتقاي علم و دانش, عبادات… بطور کلي مختل خواهد شد. به هرصورت هرمشکلي راه حلي دارد؛ آقايي به خاطر نازا بودن خانمش زني گرفت که فوراً حامله شد و طولي نکشيد که زن اول هم حامله شد!؟ چرا چون رقابت ميان دو زن براي جذب شوهر، به خود سيستم مشکل دار، زنِ اول را متحول و مستعد بارداري ساخت. صرف نظر از بچه دار شدن اگر مي خواهيد سالم و از نظر جسمي مشکلي نداشته باشيد, دچار افسردگي, گوشه گيري… نشويد. در کارهاي روزمره, کارهاي مديريتي…. موفق باشيد, راحت بتوانيد با هرکسي بجوشيد و برخورد دوست داشتني با افراد داشته باشيد… لذا بکوشيد قواي جنسي خود را تقويت کرده وسالم نگاه داريد.

بايدهاي غذايي

مصرف عسل با شيرو با سر شير, خرما با شير, و خرما با پسته و کنجد، جوانه گندم باشير…، انجير وآب آن درحد زياد, پياز خام سفيد با غذا , سير باغذا هاي گوشتي…, تخم مرغ در پياز سرخ کرده عسلي شده و هر روز ظهرها ميل کنيد، نارگيل باخرما وشيريني هاي ديگر، در حد زياد, کشمش سياه (مويز)، گوشت شتر با سير, گوشت ماهي, قارچ به صورت کباب، نبات و سياه دانه آرد شده ومخلوط براي ازبين بردن سردي ورطوبت بدن که براي قواي جنسي مضر است, کباب مرغ يا شتر… با گوجه وپياز خام, خربزه شيرين, ماهي خاوياردرحدکافي, سبزي با غذا, بعد از غذاي گوشتي خوردن انگور و زرد آلو انسان را قوي ومست مي کند!؟, روغن زيتون وخود آن با برنج و با تخم مرغ, مغز گردو با عسل يا خرما، زعفران به صورت دم کرده يا با غذا. البته براي خانم ها توصيه نمي شود و در هفته يک بار بيشتر نباشد, هل با چاي و عرق هل نصف استکان بعد از غذا که اشتها را هم زياد مي کند عرق چهل گياه وعرق خارخسک . البته به جهت اين که از جهات زيادي شرايط افراد متفاوت است اين خود افرادند که مي توانند يک الگو و سبد غذايي متناسب با شرايط خود انتخاب کنند. لذا کوشش کنيد اثر غذاها را علامت گذاري وحتي درصد اثر آن ها را ياد داشت کنيد که هم درذهنتان تثبيت شود وهم داشته باشيد به درد خودتان وديگران مي خورد. همين تجربه ياد داشت برداري نويسند را در تدوين کتاب هاي طبي به اين جا رسانيده است .

نبايدهاي غذايي

زياد روي درمصرف غذاهايي که طبيعت سرد دارند. مانند خيار, سيب زميني, برگ تربچه, دوغ, ماست, زرد آلود، کدو، گوجه مشکل ايجاد مي کنند. اگر درهفته دو بار مثلاً ماست… مصرف مي کنيد سعي شود همراه با گرمي باشد يا بعد آن گرمي ميل کنيد مثلاً ماست را با نعنا, يا خرما… ميل فرماييد. ترشي شديد, فلفل به خصوص فلفل سياه خوب نيست و قهوه و کوکائين وضع تخمدان را مختل و ممکن است باعث عقيم شدن گردد. غذاي مانده, نان کهنه, غذاي بي کيفيت, غذاهاي تکراري, سرخ کردني زياد و شديد, زياد غذاي پخته خوردن , بخصوص شبها که باعث ضعف… مي شود وآدم ضعيف نمي تواند حد اقل قواي جنسي سالمي داشته باشد، چون ممکن است دچار افسردگي، وسواسي، کم خوني… شود. نوشابه پروتئين غذا را نابود مي کند، به جاي آن ازماست ودوغ استفاده کنيد که هضم غذا را هم آسان مي کند, چاي بعد از غذا که مانع جذب آهن غذا به بدن مي شود وزياد خوردن آن که باعث بد خوابي، کم خوني، ضعف قلب… مي شود. زياده روي درمصرف شيريني هاي مصنوعي که باعث کم اشتهايي مي شود، بدند؛ چون هر اندازه اشتها کم شود به همان اندازه قواي جنسي افت مي کند، به جهت اينکه غده تقويت کننده جهاز هاضمه و سيستم قواي جنسي يک چيز است که در قسمت تحتاني مغز سر قرار دارد، و لذا آدم هاي افسرده قواي جنسي و هاضمه خود را با هم از دست مي دهند. هر غذايي که باعث کاهش اشتها مي شود بايد ترک شود و هر غذايي که باعث تقويت اشتها مي شود بايد بيشتر مصرف شود و خود فرد بايد ابتکار عمل نموده و خود راه هاي معالجه را پيدا، زياد وکامل کند، و در واقع خود کفا باشد. هروقت ميل جنسي شما ضعيف است، تکرارآن روبه کاهش است، در وقت… دچار مشکل مي شويد، توجه کنيد درآن زمان غذا هاي شما چي بوده وچگونه مصرف کرده ايد و رفتار وکارشما چه بوده وچگونه تا علت را پيدا کنيد. اين روش اگر ادامه پيدا کند نه تنها در خصوص مسائل جنسي بلکه درخيلي از مسائل شما را هم بينا وآگاه مي نمايد وهم توانا و داراي اراده قوي و مصمم. چون آگاه هستيد بدون ترديد ودغد غه فوراً تصميم و با اراده قوي حرکت مي کنيد

بايدهاي رفتاري

ورزش, تفريح, شوخي, خنده, برخورد خوب با افراد , با افراد شوخ رفت و آمد کردن, سحر خيزي به همان اندازه که اين ها اشتها را زياد مي کنند به همان اندازه قواي جنسي را هم تقويت مي کنند و مهم اين که به سلامت وجلوگيري از عوارض نا خواسته جنسي کمک مي کنند. شما يک ماه موارد فوق را تجربه کنيد خواهيد ديد تمايل بيشتري به… پيدا کرده و مثلاً دو بار در هفته… سراز سه بار در خواهد آورد. چرا افراد گوشه گير از نظر قواي جنسي، بسيار ضعيف و شايد در هفته يک بارهم با سختي و خيلي ضعيف حضورداشته باشند. چون فعاليت ندارند، باطري بدنشان خوابيده و نياز به شارژ دارد حرکت ماشين است که باطري را شارژ مي کند. اگر مي خواهيد قواي جنسي شما سالم بماند ورزش، تفريح… را فراموش نکيد. حنا با سرگذاشتن، مقاربت مکرر وبعد از مقاربت شربت يا کمي شيريني ميل شود، شوخي و بازي قبل از مقاربت از ضرويات قواي جنسي وسلامت آن است, روشني باشد وبا تشريفات و بوي خوش… بهتر است.

نبايدهاي رفتاري

هما نطور که گفته شد، غم و غصه اگر شديد باشد، بطورکلي قواي جنسي را از بين مي برد, درگيري, عصبانيت بي تحرکي که يکي از عوامل سرطان و آلزايمر است. کينه نسبت به ديگران، مقاربت در زمان خسته بودن وتازه از سفر برگشته, درجاي نا امن، با عجله…. و بازي نکردن قبل از مقاربت که براي زن بيشتر ايجاد مشکل مي کند و ممکن است قواي جنسي او بطور کلي افت کند. لذا قبل از مقاربت بايد بازي و شوخي شود تا …؛ نه مرد زن را و نه زن مرد را، نبايد مجبور کند. چون براي سلامت قواي جنسي مضراست. اگر مرد با بازي کردن با پستان زن، وزن با بازي کردن با مرد نتوانند تمايل و رضايت را به دست آورند نبايد به جبر متوسل شوند. رو به قبله، جايي که قرآن است، کسي ولو بچه… خواب است، نباشد، هم بي احترامي است وهم مشکل ساز وهم از منظر روان شناسي خوب نيست چون آرامش کامل وجود ندارد. به حليه المتقين مراجعه کنيد.

بايدها و نبايدها در وقت مقاربت

شب هاي دوشنبه, پنج شنبه و جمعه و قبل از اذان صبح که از هر جهت مناسب و شکم خالي وبدن آماده مي باشد، بهترين وقتي است که هيچ آسيبي بر سيستم قواي جنسي وارد نشود. وقتي بيدار شديد پس از وضو، درحد ربع ساعت باهم بازي و شوخي کنيد که آمادگي لازم بدست آيد و سلولها و عصبهاي عمل کننده بدن وسيستم کاملاً بيدار و آماده شوند. چيزي که خيلي تحريک مي کند بوسيدن، دست در سينه زن، و عشوه کردن است.حضرت رسول(ص) يک ماه روزه گرفت وبعد از آن ازغذاي پاک بهشتي استفاده کرد وبا حضرت خديجه (ع) هم بستر شد، که خداوند فاطمه(ع) را به آن ها هديه کرد. توجه داشته باشيد، از غذاهاي سرد استفاده نکنيد. شکل مقاربت نبايد رو به قبله باشد، در وقت انزال بدن… بايد به طرف سر شيب داشته وپاها به طرف سينه… قرار داشته باشد و بعد از انزال روي دست راست بخوابيد و زن فوراً از جا بر نخيزد وبه همان حال باشد تا انعقاد درست درجاي خود قرار بگيرد. و در پايان شربت و يا کمي شيريني مانند نبات ميل کنيد و بعد از نيم ساعت غسل را انجام دهيد و آن روز صبحانه شير و خرما، يا عسل ميل کنيد و تا چند روز از ترشيجات به خصوص آبغوره وسرکه استفاده نکنيد چون احتمال مي دهد نطفه منعقد شده باشد, تا در آن اختلال ايجاد نکند. ولي استفاده آب ليمو درغذا اشکال ندارد

* لازم به ذکر است چاقي بيش از حد زن، افسرگي، وسواسي، خيالاتي بودن زن ومرد، لاغري وضعف شديد، عصبانيت، ديابت، آلزايمر وخيلي ازبيماري هاي روحي وجسمي ديگرممکن است تنها مانع باردارشدن باشدکه تا بيماري برطرف ويا کاملاً کنترل نشود، بچه دارشدن بعيد به نظر مي رسد ولي نبايد نا اميد بود. لذا اگرکسي مشکل بيماري دارد بايد مراجعه کند تا وضعيت او کاملاً مورد بررسي قرارگيرد وثابت شود مشکل ازچيست وچرا و دستورات لازم ومتناسب با وضع موجود داده شود. وهمان طورکه اشارشد، نبايد نا اميد شد ودست روي دست گذاشت. به خصوص نذر وتوسل، خواندن زيارت عاشورا…،در منزل روضه گرفتن ، صدقه دادن …؛ از کارهايي هستند که بايد ضميمه وکمک غذا درماني ورفتاردرماني … شودند، تا يک مجموعه ازبايد ها دست به دست هم دهند که ممکن است تير يکي از آن ها به هدف برسد واين چيزي است که زياد تجربه شده است وما خودمان شاهد مواردي از اين قبيل نتايج عملکردهاي گونا گون دردراز مدت وحتي کوتاه مدت بوده و شنيده ايم. به خدا توکل کنيد وجاي غصه خوردن با دلي شاد، اميد وار باشيد

مهديه جوني
    کاربر ساده

درمان ناباروري با عسل
    براي برطرف کردن اين مشکل، به مردان توصيه مي شود 2 قاشق غذاخوري عسل را قبل از خواب ميل کنند. در کشورهاي چين، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروري مواجه اند،در طول روز مخلوطي از مقداري پودر دارچين و يک دوم قاشق چاي خوري عسل را به طور مرتب روي لثه و داخل دهان خود قرار مي دهند تا مخلوط حاصل از طريق بزاق وارد بدن شود. زوجي که مدت 14 سال بچه دار نمي شدند با شروع مصرف عسل و دارچين پس از مدت کوتاهي صاحب دوقلو شدند.
    منبع:
    http://www.asal24.com/world/honey/therapy/640-infertility

چند راه حل بنيادين براي بچه دار شدن :

– اولين قدمي که بايد زوج نابارور انجام دهند اين است که ، زن و شوهر ، هر دو حجامت نمايند . حجامت کردن باعث اصلاح ژنتيک نوزادان هم مي شود .

بايد درقدم اول اخلاط ناپاک بدن را خارج کرد و اين کارت توسط سرکه انگبين انجام ميگيرد.(سرکه + عرق نعناع+عسل +آب)-افرادي سرد مزاج هستند و فشار خون پاييني دارند ميتوانند از سرکه استفاده نکنند.

اين رژيم را يک هفته ادامه دهيد . روزي يک ليوان.

از غذاهاي زير کمتر مصرف کنيد :مرغ(همراه دارچين و سياه دانه مصرف شود) – گوشت گوساله- سيب زميني – ماست و دوغ (اصلا نخوريد)–برنج (همراه با زيره مصرف شود)

غذاهاي بالا همه سرد هستند

دو تا راهکار اساسي :

اول= حلواي سعد

دوم =زيتون +سياهدانه+عسل

: اين دوتا معرکه هستن

اين دو رژيم آنقدر تاثير شگفت انگيزي دارد که جواني را به انسان برميگرداند.

: حلواي سعد=سعد50گرم+عسل نيم کيلو+مقداري بسيارکم سرکه

حلواي سعد آنقدر ترکيب عجيبي است که حتي ميتواند افراد فلج را از روي زمين بلند کند.اگر اين اتفاق افتاد تعجب نکنيد !

– زوج هاي نا بارور حتما بايد بايد روزانه يک مشت کشمش و يا مويز مصرف نمايند . عسل را در وعدهاي غذايي حتما قرار دهيد .

– روزانه هفت قاشق جوانه ي گندم همراه با روغن زيتون مصرف کنيد .

مصرف غذاهاي با طبع گرم باعث افزايش توان جسمي، جنسي و حرارت بدن

فرد مي‌ شود – نطفه مرد حدود سه ماه طول ميکشد تا کامل و تقويت بشود

تقويت و افزايش اسپرم

مصرف غذاهاي با طبع گرم باعث افزايش توان جسمي، جنسي و حرارت بدن فرد مي‌ شود

نطفه مرد حدود سه ماه طول ميکشد تا کامل و تقويت بشود.

لباس زير راحت و گشاد بپوشيد

بيضه ها نبايد زياد گرم شوند. سعي کنيد شورت ها ي تنگ نپوشيد. مرداني که مشکل ناباروري دارند, نبايد از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند و همچنين کار در محيط گرم براي آنها مفيد نمي باشد.اگر بتوانيد بهتر است شبها لخت بخوابيد – زيرا اگر بيضه ها تحت فشار يا گرما قرار بگيرند در مکانيسم اسپرمها اختلال بوجود مياد پس از پوشيدن لباس زيرهاي تنگ و شلوارهاي چسبان – نشستن طولاني روي صندلي – گرفتن دوش آب داغ خودداري کنيد خودداري کنيد .در طول روز اگر ميتوانيد کيسه يخ روي بيضه ها قرار دهيد.

تغذيه مناسب داشته باشيد

بدون شک بعضي از غذاها روي توليد مايع مني اثر دارند.غذاهايي که چربي کم و کربوئيدرات و پروتئين فراوان دارند بعلاوه سبزيجات وغلات موجب تقويت مني ميشوند.ورزش به همراه تغذيه سالم، باعث تضمين سلامتي شما ميشود – از مصرف غذاهاي کنسرو شده و مانده و سوسيس و کالباس و پرنمک خودداري کنيد.

مواد غذايي تقويت کننده ميل جنسي مرد

عسل و زنجبيل

جوانه گندم

شلغم پخته شده در شيردرشب

نارگيل و شيرنارگيل

کباب بره و شتر از جنس نر

زعفران پلو با پيازچه

ماهي از جنس نر به همراه پيازچه

به طور کلي گوشت تازه حيوانات نر

انجير=افزايش تعداد و حركت اسپرم

انگور و کشمش=غذاي اسپرم

لبنيات-غلات، انواع مغزها( مغزگردو، بادام، فندق و…) تخم مرغ و گوشت و روغن زيتون پسته وسايرمغزها

جوانه نخود – خرما – انار

کنجد روزي يک قاشق – حليم – پياز

سبزي خوردن باغذا – کرفس – آويشن وپونه دم کرده باعسل

فاصله گذاري مناسب در فعاليت جنسي

فاصله گذاري در فعاليت جنسي (? تا ? روز در هفته), سبب افزايش حجم و قدرت باروري مي شود. ولي اگر وقفه زيادي در فعاليت جنسي(بيشتر از 5-6 روز در هفته) ايجاد شود, سبب مي شود که اسپرم ها تخليه شده و پير و نا توان و کم تحرک شوند

ويتامين ها و مکملهاي غذايي مفيد

ويتامين ث روزي يک عدد

ويتامين اي روغني هر سه روز يک عدد:تقويت جنسي و شادابي و طراوت پوست و ماندگاري جواني

اسيد فوليک روزي يک عدد

قرص آهن

کپسول زيک پلاس هر دو روز يک عدد

گرم وتر-تقويت کننده ميل جنسي مرد

انجير-انگور و شيره آن-خربزه و تخم آن-سيب-انواع توت-

بادام زميني-بادام شيرين-بادام کوهي-کنجد-

به-هويج(زردک)-شلغم-کدو-گلاب-لوبياقرمز-

گوشت گوسفند-بز-بوقلمون-مرغ خانگي-مرغابي-اردک-غاز

گوشت بلدرچين-کله-جگر-ميگو(روبيان)-

آب گوشت به-آب گوشت کلم قمري-

کره-خامه-روغن-تخم مرغ-شيرميش-نخود-عسل-آب شور

گرم و خشک-تقويت کننده ميل جنسي مرد

بادمجان(خيلي گرم و خشک)-زيتون-خرما-موم عسل-نارگيل

پياز (خيلي گرم و خشک)-سير-موسير-

ترب (خيلي گرم و خشک)-تره-جعفري-مرزه- شنبليله-کرفس-نعناع-ريحان-کلم-کنگر-

تخم شربتي-بولاغ اوتي-پونه (خيلي گرم و خشک)-گل سرخ(خيلي گرم و خشک)-عرق بهار نارنج-

زعفران-زنجبيل-زرچوبه-زنيان-دارچين-هل-فلفل(خيلي گرم و خشک)-زيره سياه-

فندق-گردو-کشمش انگور سياه( مويز)-بادام کاغذي-پسته-

پيه(دمبه)-دينارويه-چاي-روغن-لپه-نخود-پرتقال- خرمالو-انبه-

نمک طعام (خيلي گرم و خشک)-خورش فسنجان

گوشت شتر-گاوميش-شترمرغ-کبوتر-لک لک-گنجشک-آهو-اردک

شير شتر-کوهان شتر(خيلي گرم و خشک

درمان عفونت مزمن واژن در زنان با ريختن عسل در آن

خانمهايي که از عفونت مزمن واژن رنج مي برند و هر بار مجبورند به پزشک مراجعه کرده و از انتي بيوتيکها و کرمهاي واژينال استفاده کنند و بعد از گذشت چند روز دوباره عفونتشان بر مي گردد مي توانند براي درمان از واژينال عسل صد در صد طبيعي استفاده نمايند. اين روش يکي از بهترين و بي خطر ترين روشها براي درمان عفونت است ضمن اينکه پس از چند هفته عفونت شما براي هميشه درمان مي شود. براي اينکار مهم ترين مسئله اين است که عسل شما اصل باشد. اگر مجرد باشيد يا متاهل روش تزريق متفاوت است. براي زنان متاهل تزريق در داخل واژن مي باشد و براي دختران باکرده مقداري عسل را شبها روي گاز استريل (يا پارچه آب نديده) ريخته و کاملاً گاز را آغشته با عسل کرد و روي بدنشان بگذارند و طاقباز بخوابند تا کم کم عسل به داخل واژن هدايت شود که به اين کار در دخرتان باکره عسل برداشتن و در زنان تزريق واژينال عسل مي گويند. براي اين کار در زنان متاهل نياز به سرنگ مي باشد. قبل از تزريق عسل در داخل واژن، محيط بيروني سرنگ را با ضماد زرد يا روغن محلي چرب نماييد.از سرنگ ?? سي سي بدون سوزن براي تزريق استفاده شود و بايد سرنگ خشک باشد و اگر براي بار دوم به بعد سرنگ را شسته ايد، حتماً سرنگ را خشک و بعد استفاده نماييد.براي چند روز، شبي ?? سي سي تزريق عسل در واژن را تزريق واژينال عسل گويند که معمولاً در يک دوره هفت شب تجويز مي گردد. ( در دوره عادت ماهانه نبايد اين کار انجام شود. )

تغذيه

شايد هيچ عاملي به اندازه مشکلات تغذيه اي در افزايش ميزان ناباروري تاثير نداشته باشد. تصحيح وضعيت تغذيه به صورت کامل، با توجّه به وضعيت فاجعه بار آن در جامعه ما، کاري بس دشوار است؛ امّا توصيه مي کنيم چند نکته ساده زير را مدّ نظر قرار دهيد تا زودتر به نتيجه مطلوب برسيد:

الف) دو اصل مهم و اساسي در تغذيه سالم که بهتر است در تمام زندگي رعايت شوند اينها هستند:

– حرکت از سمت غذاهاي حيواني به سمت غذاهاي گياهي.
    – و حرکت از سمت غذاهاي پخته به سمت غذاهاي خام.

چنانکه واضح است منظور ما «خام گياهخواري» مطلق نيست؛ بلکه حتّي آن را کاري غلط مي دانيم؛ امّا هر قدر که غذاهاي گياهي و خام در رژيم غذايي ما غلبه بيشتري نسبت به غذاهاي حيواني و پخته داشته باشند بدن ما سالم تر و احتمال بچّه دار شدن نيز بيشتر است.

ب) در بين روش هاي طبخ، سرخ کردن بدترين روش است؛ تا مي توانيد از آن فاصله بگيريد.

ج) غذاهاي تازه را جايگزين غذاهاي فريزري کنيد.

د) حتّي المقدور از مصرف غذاهاي مصنوعي پرهيز کنيد. (انواع سوسيس، کالباس، همبرگر، پيتزا، انواع غذاهاي ساندويچي و فست فودها، نوشابه ها و دوغ هاي کارخانه اي، انواع پفک، چيپس، شکلات و بستني صنعتي، آدامس، انواع سس هاي کارخانه اي، نان هاي فانتزي، هر نوع کمپوت و کنسرو و آب ميوه صنعتي و هرگونه خوراکي اسانس دار، شيريني هاي قنادي، ماکاروني و لازانيا، انواع آجيل بوداده و حتّي مواردي مانند ربّ و آبليمو و سرکه صنعتي، و انواع لبنيات پاستوريزه و حتّي کشک کارخانه اي و ….)

– چند تذکّر کوچک

الف- مقدمه واجب، واجب است. اين اصل ساده در همه امور برقرار است. براي بچه دار شدن هم مقدمه اي لازم است و آنهم برقراري رابطه موثر زناشويي بين زوجين است. متاسفانه بسيار ديده مي شود که زوجهاي جوان بسياري، به هر دليل، تمايل جنسي بسيار کمي دارند؛ اما به جاي آنکه به فکر درمان اين مشکل باشند، مسيرهاي طولاني و پر هزينه بررسي هاي مربوط به ناباروري را طي مي کنند. بنابراين قبل از هر اقدامي مطمين شويد که در ميزان ميل جنسي و توانايي انجام يک رابطه زناشويي موفق، مشکل خاصي نداريد و آنگاه به فکر طي کردن ساير مراحل باشيد.

ب- هنگامي که تصميم به بارداري داريد، به هيچ وجه رژيم لاغري نگيريد و اگر هم رژيم داريد حتماً آن را قطع کنيد. اين امر به ويژه در مورد بانوان بسيار مهم است؛ چرا که رژيم هاي لاغري که اين روزها رواج پيدا کرده است(حتي آنهايي که توسط متخصصين محترم تغذيه تنظيم مي شوند) تقريباً بدون استثناء بر باروري تاثير منفي مي گذارند.

ج- در صورتي که هر يک از زوجين به سيگار، مواد مخدر و روانگردان، مشروبات الکلي و يا هر چيز ديگري اعتياد دارند، ناباروري مساله اي دور از انتظار نخواهد بود. بنابراين يکي از اقدامات اوليه در درمان ناباروري، رهايي از شر هرگونه اعتياد است.

د- بعضي از مشاغل در هر يک از زوجين – و به ويژه مردان – مي توانند احتمال ناباروري را افزايش دهند. اين مشاغل عمدتاً آنهايي هستند که فرد را در معرض تماس طولاني مدت با مواد شيميايي قرار مي دهند. از مشاغل ديگر مي توان به کارهايي اشاره کرد که مرد در معرض حرارت بالا قرار دارد(چرا که ساخت اسپرم در بيضه بايد در حرارتي پايين تر از حرارت بدن انجام شود). بديهي است در درمان ناباروري، توجه به اصلاح اين مشکلات نيز حايز اهميت است. حتي زندگي در شهرهاي بزرگ و بودن در معرض آلودگي هاي مختلف از جمله آلودگي آب و هوا، آلودگي صوتي و … بر ميزان باروري افراد تاثير خواهند گذاشت.

هـ- يکي از عوامل عقيمي مردان، استفاده مادران آنها از مواد آرايشي شيميايي در دوران بارداري است بنابراين اگر چه از شما گذشته است؛ ولي براي اينکه فرزندانتان در آينده دچار مشکل فعلي شما يعني ناباروري نباشند، از استفاده از مواد آرايشي در دوران بارداري پرهيز کنيد.

توصيه هاي درماني مشترک(هم آقا، هم بانو!)

1- از مصرف جوانه گندم در طول دوران اقدام براي بارداري غفلت نکنيد. زوجين بهتر است حداقل روزي 5-4 قاشق غذاخوري جوانه گندم تازه يا يک قاشق مرباخوري پودر جوانه گندم را به هر نحو که مي خواهند مصرف کنند. جوانه گندم منبع سرشار ويتامين E است و علاوه بر افزايش ميل جنسي، کيفيت توليد اسپرم و تخمک در زوجين را به نحو بارزي افزايش مي دهد. در مورد بانوان توصيه ما اين است که مصرف جوانه گندم، علاوه بر اين دوران، در دوران بارداري و سپس تا پايان دوران شير دهي کودک ادامه پيدا کند.

2- مداومت بر مصرف انگور قرمز تاثير به سزايي در درمان ناباروري دارد بنابراين توصيه مي کنيم با توجه به فصل، حداقل روزانه 250 گرم انگور قرمز را با مشارکت همديگر! نوش جان کنيد. البته براي اثربخشي بيشتر بهتر است که هسته هاي انگور را نيز ميل کنيد.

3- مصرف روزانه 2-1 ليوان آب عسل + آب ليموترش تازه نيز در اين دوران براي زوجين بسيار مفيد است؛ به اين ترتيب که مقدار دلخواهي عسل را در آب حل کنيد(حدّاقل يک قاشق غذاخوري در يک ليوان آب)؛ سپس مقداري آب ليموترش تازه(و نه آبليمو) به آن اضافه کنيد و پس از خنک شدن آن در يخچال( و نه خنک کردن آن با يخ) اين نوشيدني بسيار گوارا و لذيذ را به آرامي و جرعه جرعه ميل نماييد.

4- همان گونه که پيشتر ذکر شد غلبه شهوت يکي از عوامل موثّر در موفّقيت به هنگام نزديکي است؛ بنابراين بهتر است که زوجهاي محترم در اين دوران کمي صبوري به خرج دهند و تعداد موارد نزديکي را کمي کاهش دهند؛ به حدي که در هر بار رابطه زناشويي، تمايل شديد به رابطه در طرفين ايجاد شده باشد.

5- يبوست يک امّ الامراض است که عامل به وجود آمدن يا تشديد خيلي از بيماري هاست. درمان يبوست را جدّي بگيريد. براي دسترسي به توضيحات کاملتر مي توانيد به مقاله «امّ الامراضي به نام يبوست» در همين پايگاه مراجعه کنيد.

6- گفتيم که داشتن آرامش رواني يکي از مهم ترين پايه هاي موفّقيت درمان است. درمان تخصّصي انواع مشکلات روحي بحثي جداگانه را مي طلبد امّا عجالتا اين چند نسخه ساده را تقديم مي کنيم:

– دم کرده گل گاوزبان و سنبل طيب: يک قاشق غذاخوري گل گاوزبان و يک قاشق مربّاخوري سنبل طيب و يک عدد ليموعماني (يا دو عدد عنّاب) را با يک و نيم ليوان آب، ?? دقيقه روي شعله کم جوشانده صاف کرده با عسل شيرين و ميل کنيد. اين نسخه فوق العاده آرامبخش است و در عين حال در افزايش توان جنسي فرد نيز موثّر است.

– عرق بيدمشک و بهارنارنج را به نسبت مساوي با هم مخلوط و روزي 3-2 استکان ميل کنيد.

– يک عدد سيب – که بهتر است سيب سرخ باشد – را با پوست رنده کنيد و دو قاشق غذاخوري گلاب، دو قاشق غذاخوري عرق بيدمشک، يک قاشق مربّاخوري عسل و يک قاشق چايخوري تخم ريحان يا فرنجمشک را به آن اضافه کنيد و پس از مدّتي خيس خوردن، ميل کنيد. اين فالوده خوش طعم، علاوه بر اثر آرامبخشي فوق العاده، در درمان کم خوني نيز بسيار موثّر است.

– از دم کرده يا جوشانده يا عرقيات اين گياهان نيز مي توانيد استفاده کنيد: بابونه، بادرنجبويه، اسطوخدّوس، طارونه، آويشن و ….

– اگر با مصرف اين داروها احساس مي کنيد دچار گرمي شده ايد مي توانيد داروهايي مثل پوست بيد و طباشير را به عنوان آرام بخش هاي خنک به رژيم دارويي خود اضافه کنيد.

– مصرف گلاب هم اثر آرام بخشي فوق العاده اي دارد. روزي 2-1 بار و هر بار نصف استکان گلاب را به آرامي ميل کنيد يا آن را مخلوط با ساير عرقيات استفاده کنيد. از گلاب در غذاها هم استفاده کنيد. استفاده از اسانس گل سرخ کاشان – يعني تنها عطر واقعاً ايراني – هم اثر نشاط آوري فوق العاده اي خواهد داشت.

دستورات فوق، تنها چند دستور ساده و قابل اجرا براي عموم بوده و طبيعتاً با مراجعه به پزشک يا عطّار با تجربه مي توانيد دستورات کاملتر و مطابق با طبع و مزاج خود دريافت کنيد.

توصيه هاي درماني به آقايان(همه آقايان!)

1- يکي از علل ناباروري مردان که در طب جديد تاکيد زيادي بر آن مي شود، واريکوسل است. در صورت تشخيص اين مشکل براي شما، توصيه ما اين است که هرگز به عمل جراحي تن ندهيد؛ چراکه علاوه بر احتمال زياد شکست درمان ناباروري با عمل جرّاحي، ميزان عود بيماري پس از جرّاحي نيز زياد است. با مراجعه به مقاله«واريکوسل» در همين پايگاه و انجام توصيه هاي ذکر شده، مي توانيد خود را به راحتي درمان نماييد.

2- شبي يک بار بيضه ها را با روغن زيتون تصفيه نشده به آرامي ماساژ دهيد تا روغن، جذب پوست بيضه ها شود. اين عمل به تقويت ساخت و ساز اسپرم در بيضه ها کمک شاياني خواهد کرد. علاوه بر اين، اين کار يکي از راههاي ساده و در عين حال موثر براي درمان واريکوسل است.

3- سعي کنيد ملاعبه قبل از نزديکي را با بالاترين کيفيت و در طولاني ترين زمان انجام دهيد. اين کار کيفيت اسپرم و تخمک آزاد شده از مرد و زن را به نحو چشمگيري افزايش خواهد داد.

4- در صورت وجود هر گونه علامتي دال بر وجود عفونت هاي ادراري تناسلي، نسبت به درمان آن اقدام نماييد.

5- کمبود اسپرم در مردان دلايل متعدّد و درمان هايي کاملا تخصّصي دارد که از فردي به فرد ديگر متفاوت است. تصوّر عمومي اين است که خوردن گرمي ها براي رفع اين مشکل و نيز افزايش ميل جنسي موثّر است که تصوّري غلط است و در بعضي افراد(مثل افراد گرم مزاج) ممکن است نتايج معکوسي به بار آورد. در اين جا تنها يک نسخه ساده که اثربخشي آن در افزايش تعداد اسپرم ها، افزايش ميل جنسي و افزايش قدرت نعوظ در افراد با مزاج هاي مختلف برايم ثابت شده است را ذکر مي کنم و بحث هاي بيشتر را به مقاله هاي تخصّصي واگذار مي کنم:

هر روز هفت عدد نخود آبگوشتي را در يک استکان ريخته کمي عرق خارخسک اضافه کنيد تا روي نخودها را بگيرد سپس آن را داخل يخچال گذاشته و دو روز بعد، صبح ناشتا، نخودها و هرچه از عرق مانده است را ميل کنيد. هر روز يک استکان جديد را داخل يخچال گذاشته و محتويات استکاني که دو روز آن سر آمده است را ميل کنيد و اين کار را چند ماه ادامه دهيد.

توصيه هاي درماني به بانوان(همه بانوان!)

1- کوچکترين مشکل که دلالت بر عدم تعادل هورموني داشته باشد، بايد جدّاً پيگيري و درمان شود؛ از جمله: اختلالات قاعدگي(جلوانداختن، عقب انداختن، بي نظمي، لکه بيني در ابتدا يا انتهاي قاعدگي، درد زياد در هنگام قاعدگي، تغييرات روحي قابل توجه در دوران قاعدگي، لکه بيني يا خونريزي در فواصل بين قاعدگي، کم يا زياد بودن خونريزي نسبت به ميزان طبيعي، بروز بيماريهاي بدني مثل سردرد در هنگام پريود و …)، وجود موي زايد در بدن(عمدتاً چانه و پستان)، درد تخمدانها، ترشّحات مقاوم به درمان واژينال و …

اين مشکلات حتي در صورت وجود نتايج آزمايشگاهي طبيعي، دليل کافي براي مصرف داروهاي ايجاد کننده تعادل هورموني در يک زن است. ساده ترين راه، مصرف نصف استکان عرق رازيانه يا بومادران، هر شب است. جوشانده تخم شويد نيز جايگزين مناسبي براي اين دو داروست.(البته در زنهايي که خونريزي شديد در دوران قاعدگي دارند، در ايام پريود، مصرف اين داروها قطع مي شود.)

توصيه اينجانب به تمام زناني که تصميم به بچه دار شدن دارند؛ حتّي کساني که مشکلات فوق را ندارند اين است که داروهاي فوق را تا زمان بارداري مصرف کنند که اين باعث خواهد شد که کارايي رحم و تخمدان به سطح مطلوب برسد؛ اما به ياد داشته باشند که به محض اطلاع از بارداري، مصرف آنها را قطع کنند.

2- انجام بادکش تخمدانها(حدّاقل هفته اي 3-2 بار) کمک زيادي به فعالتر شدن آنها – و به خصوص درمان مشکلاتي مانند کيست تخمدان – خواهد نمود.

3- بهتر است پس از پايان نزديکي، چند دقيقه اي به پشت خوابيده و پاهاي خود را روي ديوار بياندازيد تا مايع مني سريعاً از واژن خارج نشود.

4- نسبت به درمان هر گونه عفونت واژينال(البته با استفاده از داروهاي طبيعي) اقدام کنيد. سعي کنيد در اين دوران از مصرف هرگونه داروي هورموني شيميايي و نيز انواع پمادها و کرم هاي واژينال خودداري کنيد. يک راه ساده براي درمان عفونت هاي واژينال آن است که روزي يک يا دو برگ تره تازه را شسته به قطعات کوچک خرد کرده داخل واژن بگذاريد و بعد از يکي دو ساعت خود را تميز کنيد. اين نسخه ساده، درماني فوق العاده موثّر براي عفونت هاي وازينال است. البته بانوان محترم بايد توجّه داشته باشند که درمان کامل اين عفونت ها، مستلزم درمان يبوست، رفع اختلالات هورموني، آرامش رواني، اصلاح تغذيه و … است که با مراجعه به پزشک حاذق، قابل انجام خواهد بود.

خلاصه اي از اين مقاله:
    http://shiateb.com/pages/?current=viewdoc&langid=1&sel=1261

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 76 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.