آموزش استفاده از امکانات نوعروس - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

آموزش استفاده از امکانات نوعروس

• سازنده
    موضوع

nalix85
    کاربر ساده

خانم راحله زحمت کشيدن و اين متن رو آماده کردن. با تشکر از ايشون.

سلام دوستاي خوبم. ورودتون به نوعروس رو خوش آمد ميگم.
    اين مطلب براي آشنايي شما با سايت و چگونگي استفاده از امکانات سايت تهيه شده.هرکاربر جديدي ممکنه در بدو ورود به سايت با مشکلاتي مواجه بشه، از جمله چطوري عکس آپلود کنه ، چطوري موضوع خاصي رو دنبال کنه ، چطور با ديگران ارتباط برقرار کنه ويا اينکه چطور صفحه ي شخصي خودش رو مديريت کنه.
    من هم وقتي وارد سايت شدم شبيه اين مشکلات رو داشتم. دوستاي خوب و همراه سايت کمک کردن و خودم هم کلي گشتم تا جواب سوالهام رو پيدا کردم. والان تصميم گرفتم براي راحتي شما دوستاي جديد نوعروسي اين مطلب رو بنويسم تا با راحتي بيشتري از سايت و امکانات خوبش استفاده کنين.
    *(شما ميتونين از گزينه هاي موجود توي کادر قرمز بالاي هر صفحه هم استفاده کنين و خيلي از اطلاعاتي که ميخواين رو دريافت کنين)(عکس1)

تصوير شماره 1

• چطور صفحه ي شخصي خودم رو مديريت کنم؟ عکس (2-3-4) شما با ثبت نام تو سايت به صفحه ي شخصي خودتون يا کنترل پنل کاربر منتقل ميشين.
    تو اين صفحه اطلاعات کاربري شما وجود داره.
    1-اسم شما
    2-آخرين باري که از سايت ديدن کردين
    3-نشون ميده که شما پيام خصوصي دارين يا نه
    *اين کادر تو هر صفحه اي که باشين به شما نشون داده ميشه.
    4-عکس انتخابي شما
    5-اسم شما
    6-تعداد کل ارسالهايي که داشتين
    7-رتبه ي کاربريتون. اگه عددي غير از صفر رو نشون بده با کليک رو گزينه ي جزئيات به شما نشون داده ميشه که چه کساني و به چه دليل به شما رتبه دادن.
    8-آدرس ايميل شماست که اگه مايل باشين ديگران ميتونن به شما ايميل بزنن. اين گزينه رو تو ويرايش تنظيمات ميتونين تعين کنين.
    9-تاريخ عضويتتون
    10-تعداد اعضايي که از طريق آدرس زيريش به سايت معرفي کردين.
    11-موضوعهايي که شما مشترکشون شدين اينجا ليست ميشه. اگه موضوعي با رنگ قرمز پررنگ مشخص شده باشه يعني اون موضوع مطلب جديدي داره و با کليک کردن رو اون ميتونين مطلب اضافه شده رو ببينين.
    12-موضوعهاي جديدي که شما درست کرديد اينجا ليست ميشه.
    همچنين شما ميتونين ايميل –عکس –امضا و رمز عبور خودتون رو تغير بدين که تو کادر سمت راست با رنگ سبز مشخص شده.
    *شما با ورود به سايت ميتونين روي گزينه ي کنترل پنل کاربر کليک کنين و آخرين تغييرات صورت گرفته رو ببينين.

تصوير شماره 2

تصوير شماره 3

تصوير شماره 4

• چطور مطالب انجمن يا موضوع خاصي رو دنبال کنم؟ عکس(5) *اگه ميخواين موضوعي رو دنبال کنين بايد مشترک اون موضوع يا انجمن بشين.
    براي مشترک شدن در موضوع و يا انجمني شما ميتونين به پايين –سمت راست هر صفحه اي برين و روي مشترک شدن در موضوع کليک کنين. بعد صفحه اي باز ميشه و از شما ميپرسه که به چه طريقي شما رو از آخرين تغييرات انجمن يا موضوع آگاه کنه. با ايميل يا بدون ايميل.
    اگر در موضوع يا انجمني مشترک شده باشين ،به جاي گزينه ي مشترک شدن در موضوع، لغو اشتراک موضوع براي شما نمايش داده ميشه .با انتخاب اون ميتونين از اشتراکتون انصراف بدين.

تصوير شماره 5

• رتبه ي کاربري چيه؟ عکس(6) وقتي شما ميخواين از کسي به دليل خاصي مثل فعاليت زياد تو سايت يا پست هاي خيلي خوب يا هر دليل ديگه اي تشکر کنين،غير از دکمه ي تشکر که پايين هر پست وجود داره،ميتونين روي اسم اون شخص کليک کنين و وارد پروفايلش بشين و گزينه ي رتبه رو انتخاب کنين.
    البته رتبه ي منفي هم وجود داره. اگه از مجموع پستهاي کسي راضي نيستين يا مدل فعاليت کردنش تو سايت به نظرتون مناسب نمياد ميتونين بهش رتبه ي منفي بدين.
    با کليک روي گزينه ي رتبه پنجره ي جديدي براي شما باز ميشه که سه نوع رتبه ي مثبت-خنثي-منفي داره که شما انتخاب ميکنين و دليلش رو هم ميتونين بنويسين.
    يادتون باشه ديگران هم ميتونن به شما رتبه بدن.

تصوير شماره 6

• چطور عکس يا لينک آپلود کنم؟ عکس(7-8-9) در حال حاضر امکان ارسال لينک به همراه متنتون توي صفحه اي که مطلب رو توش مينويسين به طور مستقيم وجود داره.
    تو صفحه ي ارسال پاسخ پيشرفته، پايين کادر سفيد، کادر آپلود عکس وجود داره که ميتونين از طريق اون عمل کنين. روي گزينه ي آپلود کليک کنين . صفحه ي جديدي براي شما باز ميشه. گزينه ي (خانه-آپلود عکس) رو انتخاب کنين. تو صفحه ي باز شده امکان انتخاب 5 فايل از کامپيوتري که ازش استفاده ميکنين به شما داده ميشه. روي Choose File کليک کنين و عکستون رو انتخاب کنين. بعد از انتخاب فايلها گزينه ي آپلود رو کليک کنين.
    با کامل شدن آپلود صفحه اي براي شما باز ميشه که 7 آدرس رو به شما نشون ميده. شما آدرس گزينه ي 6 رو کپي کنيد و اون رو تو صفحه ي جوابتون پيست کنين. با انتخاب اين گزينه عکس شما تو صفحه اي که جواب نوشتين نشون داده ميشه. آدرس شماره 5 لينک عکس شما رو تو صفحه ي انجمن نمايش ميده.
    *يا ميتونين از طريق لينک زير کاملا متوجه چگونگي آپلود عکس بشين.
    http://www.nowaroos.com/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A2%D9%BE%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86–86

تصوير شماره 7

تصوير شماره 8

تصوير شماره 9

• چطور حجم فايلها و عکس هايي که ميخوام آپلود کنم رو کم کنم؟ توصيه ميکنم حتما حجم فايلهاتون رو کم کنين و هيچوقت عکسهاي گرفته شده از دوربين رو مستقيم آپلود نکنين. براي اينکار از نرم افزار ساده اي مثل paint که همه ي ويندوزها دارن ميتونين استفاده کنين.
    Start–All Programs—Accessories—Paint–Resize
    يا از نرم افزار photo shop ميتونين استفاده کنين.
    Image—Image Size–photoshop

• چطور به نوشته هاي ديگران جواب بدم؟ چرا شکلکها رو نميبينم؟عکس(10-11) شما به راحتي پايين هر صفحه ميتونين جواب جديدي براي هر موضوع ارسال کنين. وقتي تو کادر سفيد پايين هر صفحه چيزي مينويسن شما در حالت نوشتن پاسخ سريع هستين. به همين دليل شکلکها براي شما فعال نيستن. ميتونين گزينه پيش نمايش موضوع رو بزنين تا وارد صفحه ي جواب نوشتن پيشرفته بشين و تمام گزينه ها براي شما فعال بشن.

تصوير شماره 10

تصوير شماره 11

• چطور مطلع بشم که اتفاق جديدي افتاده؟ عکس(12) شما بعد از ورود به سايت، با مراجعه به کنترل پنل کاربر ميتونين مطلع بشين که آيا پيغام جديدي داريد يا نه. ويا ميتونين از آخرين تغييرات موضوع ها و انجمن هايي که مشترکشون شدين مطلع بشين.
    براي دستيابي به موضوعات کلي و اخبار جديد سايت ميتونين تو صفحه ي اوليه ي انجمن هاي نوعروس، روي در رابطه با انجمن کليک کنين و به صفحه ي اخبار و اطلاعيه ها منتقل بشين.

تصوير شماره 12

• اگه دسترسيم به سايت قطع شد چکار بايد بکنم؟ عکس(13) ممکنه دسترسي شما به سايت قطع بشه. در اون صورت بايد به مديرهاي انجمن ايميل بزنين و در خواست پيگيري کنين. عکس زير همه چيو توضيح ميده.

تصوير شماره 13

• سوالهاي جديدم رو چطور بپرسم؟ عکس(14) لطفا براي هر سوالي که براتون پيش مياد موضوع جديدي درست نکنين. اول مطمئن بشين که جوابي براتون وجود داره يا نه. از موتور جستجوي سايت ميتونين استفاده کنين. يا ميتونين تو بحث آزاد سوالتون رو مطرح کنين. يا به انجمن پرسش و پاسخ برين و چک کنين که قبلا جوابي به اون سوال داده شده يا نه. در نهايت اگر جوابي پيدا نکردين تو همون انجمن پرسش و پاسخ سوالتون رو مطرح کنين.

تصوير شماره 14

• چطوري ميتونم موضوع جديدي ايجاد کنم؟ عکس(15) براي ايجاد موضوع جديد هم اول با کمک دکمه ي جستجو مطمئن بشين که اون موضوع از قبل وجود نداشته باشه. اگر نبود ميتونين از گزينه ي موضوع جديد که بالا – سمت چپ (زير کادر تبليغ ها) وجود داره استفاده کنين و موضوعتون رو بسازين.

تصوير شماره 15

• چه کساني الان تو سايت هستن؟ شما تو هر تالاري که باشين پايين صفحه کادري وجود داره با عنوان (آمار تالار) که توش اعضاي آنلاين رو نشون ميده. همچنين اسم آخرين کاربر اضافه شده به سايت هم با رنگ قرمز نشون داده ميشه.

• فرق انجمنها و موضوعها تو چيه؟ چطور بفهمم که کدوم هست؟عکس(16) موضوعها زير شاخه ي انجمنها هستن. هر انجمني داخل خودش انجمنهاي فرعي ديگه و موضوعهاي مختلف داره. مثلا انجمن (لباس عروسي و نامزدي) شامل موضوعهايي مثل (مدل لباس نامزدي)-(مدل لباس عروس)-(اجاره و فروش لباس عروس) و …….. ميشه. آيکون انجمن و موضوع هم با هم فرق دارن که تو عکس نشون داده شدن.

تصوير شماره 16

اگه بازم سوالي به ذهنتون ميرسه که اينجا به اون جواب داده نشده ميتونين بپرسين.

• آيا ميتونم موضوع جديدي رو که قبلا ايجاد کردم پاک کنم؟ خير. چون غير از شما کسان ديگري هم در تاپيک شما نظر داده اند و شما اجازه پاک کردن پستهاي اونها رو ندارين. در نتيجه اگر تاپيکي داراي پاسخ باشه ، نميتونيد اون رو پاک کنيد.

• اگه بخوام کسي رو به ليست دوستانم اضافه کنم ،آيا خود اون شخص بايد قبول يا رد کنه ؟ خير. لازم نيست.

• اگر کسي رو به ليست دوستانم اضافه کردم آيا خود اون شخص هم متوجه ميشه ؟ خير. متوجه نميشه.

اميدوارم بتونم کمک کوچکي به شما کرده باشم.
    از سايت لذت ببرين.

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 40 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

الهي به اميد تو
    کاربر ساده

لينک دانلود فايل آموزش استفاده از امکانات سايت نوعروس

http://www.nowaroos.com/download/ManualNowAroos.pdf

کاربر ساده

اگه توي يک تاپيک بخوام به صفحه اي خاص برم بايد چي کار کنم

کاربر ساده

برو تو کنترل پنلت بعد ويرايش پروفايل رو بزن
    يه باکس داره سمت چپ نام کاربري اختياري
    اونجا هرچي دوست داري بنويس

در مسير آرزوها
    کاربر ساده

من چه جوري صندوق پيامهامو خالي کنم؟؟؟
    کلي از پيامهاي دريافت شده و ا سال شده رو حذف کردم.
    بازم مينويسه ??? از فضات پره و مجموع پيام ها هم ???تاست.وقتي حذف ميکنم اصلا تعداشون تغيير نميکنه!!!

عزيزم بايد بري تو سطل زباله از اونحا هم پاک کني تا خالي شه

مسالتن:

چه طور ميشه متوجه شد انجمني موضوع جديد باز کرده و يا حتي موضوعي زيرمجموعه فرعي پيدا کرده؟؟؟

با رفتن به ارسالهاي جديد يا ارسالهاي امروز همه اونايي که قبلا مبحثش باز بوده و ارسال جديد داشته رو نشون ميده…

عزيزم اگه پايين صفحه اصلي انجنو نگاه کني
    اين عکسا نشون دهنده ارسال جديد تو انجناست که کنار هر انجمن قرمز يا خواکستريش هست

تو هر بخشيم بري باز پايين صفحرو نگاه کني 6 تا مورد هست که بهت در مورد موضوعات ميگه که جديد هستن ارسال دارن يا نه يا اصلا موضوع جديدي زده شده يا نه

از 1 طرفم ميتوني تو موضوعاتي که ميخواي مشترک شي و اگه ارسال جديدي بود سريع تو کنترل پنلت مياد

گلم

تايپ رنگي کاري نداره همينجا که پاسخ مينويسي ارسال ميزني اول کنار ارسال پاسخ پيش نمايش موضوع بزن

بعد تو صفحه اي که باز ميشه از اينجا ميتوني رنگ فونتتو عوض کني بعد تايپ کني

بعد اينکه اگه دستور از خودت باشه اموزششو کامل خوب بنويسي تکراري هم نباشه اره عزيزم چوق تعلق ميگيره

در مورد ستاره هم عزيزم ارسالات الان 80 تاست بشه 250 ميشي 4 ستاره 750 هم که بشه ميشي 5 ستاره

بازم سوالي داري درخدمتم

? سـحـــــر ?
    کاربر ساده

نحوه انتقال مستقيم به آخرين ارسالهاي يک تاپيک

سلام من نوعروسو به يکي از دوستام معرفي کردم و اونم عضو شد، اما نميتونم تو معرفي اعضا، ايشان را معرفي کنم، چيکار کنم، يا اگه دوستم بايد اينکارو انجام بده، چجوري بايد انجام بده؟

معاون سابق :)
    کاربر ساده

ديدن تعداد ارسال کننده ها و تعداد ارسالهايشان در هر موضوع يا هر تايپيک

سلام دوستان . چند نفري از من پرسيده بودند منم اينجا جواب ميدم

براي ديدن اينکه در هر موضوع يا هر تايپيک ، ليست افرادي که پاسخ ارسال کردند و اينکه تعداد ارسالهاشون در همون موضوع يا تايپيک چندتا بوده به تصاوير زير نگاه کنيد .

براي مثال مي خواهيم بدونيم تايپيک “پرسش و پاسخ” چند ارسال کننده و چند ارسال داره

بعد از کليک بر روي تعدا پاسخ ها ، کادر سمت چپ باز ميشه

که ستون سمت راست نام کاربر و ستون سمت چپ تعداد ارسالهاش در تايپيک ” پرسش و پاسخ ” هست

.
    کاربر ساده

پايين پست خودت گزينه ي پاک کردن رو بزن عزيزم..

کاربر ساده

دوستاي عزيز
    اگه سوالي داشتيد و دوست داشتيد زودتر جواب بگيريد ميتونيد از پشتيباني آنلاين استفاده کنيد
    البته که پشتيبان وقتي آنلاين باشه سريع تر پاسخ ميگيريد

از طريق آي دي
    s.nowaroos@yahoo.com

حالا چطوري و از کجا؟ تو عکس کاملا معلومه

کاربر ساده

اينکه چطوري تو يه تاپيک به صفحه خاصي بري رو قبلا مديرا توضيح دادن

اينم آموزش تصويريش:

تو همين تاپيک “آموزش استفاده از امکانات نوعروس” ميخواي بري به صفحه 7

الان که تو صفحه اول هستم و تاپيک رو تازه باز کردم نوار آدرسم اينه:

حالا روي شماره يه صفحه کليک ميکنم. مثلا ميرم به صفحه 2.
    حالا تو نوار آدرسم شماره صفحه اومده :

شماره صفحه رو پاک ميکنم و به جاش شماره صفحه اي که ميخوام برم رو تايپ ميکنم و Enter رو ميزنم و متظر ميشم تا صفحه 7 برام باز بشه:

Sh & R
    کاربر ساده

امکانش هست تمام ارسالهاي خودمون توي يک تاپيک مشخص رو يه جا ببينيم؟
    مثلا وقتي ميخوايم ارسالامونو توي يک تاپيک پاک کنيم اين مورد خيلي کمک کننده ست که سريعتر به ارسالاي خودمون دسترسي پيدا کنيم.

يه سوال ديگه اينکه وقتي گزينه تمام ارسالهاي کاربري خودمونو ميزنيم همش 15 صفحه شو نشون ميده. پس ارسالاي قبليمون کجا رفتن؟چجوري بهشون دسترسي پيدا کنيم؟؟

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 40 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.