آش ماش - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

آش ماش

• سازنده
    موضوع

bita12
    کاربر ساده

اين آش ماش کمي من در آوري هست و ترکيب چند جور آش هست
    نصف ليوان ماش
    نصف ليوان عدس
    نصف ليوان برنج نيمکوب
    نصف ليوان بلغور گندم
    ??? گرم گشت چرخ کرده
    پياز ? عدد
    گشنيز و تره وجعفري و اسفناج خورد شده نيم کيلو
    شلغم نيم کيلو يا ? عدد متوسط
    اول پياز داغ درست ميکنيم نصف آنرا برداشته براي روي آش با کمي گرد سر و زردچوبه به پياز در حال تفت ميدهم و گوشت را هم کمي تفت داده ونه خيلي زياد (دوست داشته باشد ميتونيد گوشت قلقلي استفاده کنيد در آش ) حالا همه حبوبات را اضافه کرده و بگذارد نيم ساعتي بپزد سپس شلغم را پوست نازکي بگيريد و خورد کرده در آش ريخته و سپس سبزي آش خور را اضافه کنيد و بگذارد اين آش جا بيفتد البته خيلي زود آمده ميشه
    من لوبيا پخته هم داشتم کمي اضافه کردم و سپس با نعنا داغ و پياز داغ نوش جان کنيد
    دستور چند جور آش ماش ديگه هم دارم که حتما ميزارم شما هم لطف کنيد دستورات خوشمزه آش ماش را اينجا برامون بزاريد
    البته اگر خداي نکرده براي سرما خوردگي خواستيد اين آش را درست کنيد از سرخ کردني هاي ان بپرهيزيد و ميزان شلغم ان را بيشتر کنيد
    http://up.vatandownload.com/images/mzi7le88e2p977tddv52.jpg >

Viewing 1 replies (of 1 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

کاربر ساده

سلام اين اش ماش فوق العاده خوشمزس هرکي درست کنه ضرر نميکنه
    ماش 2/1 ليوان
    عدس2/1 ليوان
    برنج نيم دونه2/1 ليوان
    سبزي اش 100 گرم تره گشنيز اسفناج جعفري
    گوشت 100گرم
    پياز 2 عدد

برنج عدس ماش رو از قبل خيس ميکنيم و بعد با 2 ليتر اب ميزاريم خوب بپزه.در اين فرصت گوشتو به همراه يه پياز کوچيک ريز شده يا رنده شده ميزاريم بپزه.بعد از اينکه پخت گوشتو ريش ريش ميکنيم

در اين مرحله اش زياد اب نداره و اب گوشتو بهش اضافه ميکنيم
    يک پياز متوسط رو خورد ميکنيم تفت ميديم و به همراه گوشت ريش ريش شده به اش اضافه ميکنيم

بعد در اخر سبزي اش رو اضافه ميکنيم و ميزاريم تا جا بيوفته ميتونين در اخر کار چند قاشق روغن برايه خوشمزه شدن اش بهش اضافه کنين

Viewing 1 replies (of 1 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.