آزمايش غربالگري - نوزاد
قابل توجه کاربران محترم:

آزمایش غربالگری

• سازنده
    موضوع

عسل بانو.
    کاربر ساده

براي اينکه دور از جون اگه نيني مشکلي داشته باشه مشخص ميشه
    سه تا آزمايشه فک کنم اونا که اطلاعات دارن بگن

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 867 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها

غربالگري بايد توي هفته 12 بارداري انجام بشه
    من براي غربالگري رفتم نسل اميد( خيابان آفريقا)… اول آزمايش خون ميگيرن
    بعد يه مشاوره باهات ميکنن و در آخر يه سونو گرافي پيشرفته انجام ميدن… سونو من حدود 30 دقيقه طول کشيد و خيييييييييييلي با دقت و حوصله انجام دادن…
    منکه بي نهايت راضي بودم…

وقتي جوابو ميگيري , يه عدد مشخص داره که اگر جوابتون زير اون عدد باشه( مثل من) نيازي به غربالگري 3 ماهه دوم نيست و بچتون سالمه سالمه
    اما اگر بالاي اون عدد باشه بايد 3 ماهه دوم هم غربالگري انجام بدين و اگر خدايي نکرده باز هم جواب خوب نباشه بايد آمينوسنتز انجام بدين و….

عروس يکم تير 92
    کاربر ساده

عزيزم براي غربالگري نسل اميد از قبل بايد وقت گرفت ؟

بله خانومي…. من از نزديک 1 ماه پيشش وقت گرفتم…. دکترم ميگفت بايد توي 12 هفتگي انجام بشه… واسه همين زود وقت گرفتم که دقيقا تو 12 هفتگي برم

يلدا
    کاربر ساده

من آزمايشات غربالگري رو انجام دادم NT=1.7بودو گفت مشکلي نيست
    ولي بتا اچ سي جي آزاد6.065MOMبود وقتي به متخصص ژنتيک نشون دادم گفت بايد آمينو سنتز بشي
    چرا 2تا متخصص بايد جواباي مختلفي بدن
    ازوقتي شنيدم کارم فقط شده گريه
    تورو خدا هرکي اطلاعاتي داره بهم بگه

نسترن
    کاربر ساده

يلدا جون الکي گريه زاري نکن واسه نيني ضرر داره ايشالا چيزي نيس
    بچه ها اول بريم سونو بعد بريم آزمايش مشکلي نيس؟غربالگري اول رو ميگم

کاربر ساده

يلدا جون نگران نباش.
    بعضي دکترا حساسيت بيشتري به خرج ميدن

3=1+1
    کاربر ساده

يلدا گريه نکن واسه ني ني خوب نيست و اذيت ميشه تو يه جاي کوچيک . اين آزمايش فقط واسه اطمينانه و دراکثر موارد مشکلي هم نيست . خدارو شکر کن که واست آمينوسنتز نوشته . بعضيا وقتي بچشون بدنيا مياد ميپرسن سالمه تازه تو اون حال بدشون . تو از الان ميفهمي که بچت سالمه و با خيال راحت دوران بارداريتو ميگذروني و با ني ني حال ميکني . کسي رو ديدم که به دکتر گفته بود واسش بنويسه درصورتيکه لازم نبوده . ايني که پايين ميزارم رو بخون که يکنفر تو يه سايتي نوشته بود :

با سلام
    اين مطلب كه ميخام بگم خيلي مهمه
    حتما تورو خدا توجه كنيد .
    توجه توجه توجه ………………………..توجه توجه توجه
    مهم مهم مهم ………………………..مهم مهم مهم
    اين چيزي كه ميخام بگم شايد خيلي ها مثل من اصلا فكرشو هم نكنند . من پدر محمد 2 ماهه هستم من و همسرم هر دو در سن 28 سالگي صاحب يك فرزند شديم . ولي اين بچه ما مبتلا به بيماري “” سندروم داون “” . از تمام پدر و مادر ها ميخام كه آزمايشات ژنتيكي رو در هنگام بارداري انجام بدن كه مثل ما دچار اين بيماري نشن . توجه كنيد كه 80درصد نوزاداني كه سندروم داون دارن از مادران زير 30 سال متولد ميشن . تورو خدا اين موضوع را جدي بگيرين . كسي به ما نگفت كه اين آزمايش انجام بديم . ضمنا ما اصلا نسبت فاميلي نداريم .
    حالا كه خدا اين كوچولو رو به ما اعطا كرده ناشكر نيستيم حتما خواست خدا بوده ، اين بچه بقدري زيبا و دوست داشتنيه كه باورتون نميشه كساني كه هنوز نميدونن اين بچه دچار اين بيماريه همگي اذعان دارند كه اين يكي از زيباترين بچه هاي دنياست .
    اكثريت دكترها ميگن كه خانمهاي جوان نيازي به آزمايشات ژنتيكي ندارند ولي من بهتون ميگم حتما انجام بدين .
    براي محمد من و مادرش هم هر وقت دلتون شكست دعا كنيد .
    من واقعا براي صدا و سيما متاسفم كه اصلا در مورد اينگونه بيماريها برنامه سازي نمي كنند . و همين طور براي وزارت بهداشت كه آموزش و اطلاع رساني شون در اين زمينه خيلي كمه . من خانمم 9 ماه تحت نظر معروفترين و حاذق ترين پزشك زنان شهرمون بود كه ايشون اصلا حرفي در مورد غربالگري و آزمايشات ژنتيك نزد من كه حلالش نمي كنم .

يلدا
    کاربر ساده

مرسي دوستان
    آخه NTمن 1.7بود و با ريسک پايين ميترسم آمينو بدم چون ميگن درصد سقطم داره
    اگه دوباره آزمايشاتمو تکرار کنم چطوره؟

يلدا جان شما تهراني؟؟؟ ميخواي آدرس دکتر خودمو بدم بري پيشش؟؟ خيليي دقيقه روو اين چيزا

ضمنا اگه متخصص ژنتيک اين حرفو زده بهتره آمينوسنتر انجام بدي عزيزم

پس ريسک نکن عزيزم حتما انجام بده

3=1+1
    کاربر ساده

يلدا جونم ريسکش 0.5% هستش . سلامتي بچه خيلي بيشتر از اينا ارزش داره . درضمن اگر هم تو جزء 0.5% بودي خواست خدارو درنظر بگير . اين بار آخرت نخواهد بود که ني ني دار شدي توکل کن به خدا .
    توکل کردن يعني خوب و بدشو بسپاري به خدا .

يلدا
    کاربر ساده

خيلي ميترسم به احتمال زياد انجام ندم
    تازه جلوي همين بتاي آزاد نوشته قابل قبول

ديگه به هيچ دکتري نميتونم اعتماد کنم چند وقت پيشم جواب آزمايشاتمو گرفتم بهم گفتن تالاسمي داري داشتم شاخ در مياوردم
    دوباره تکرارش کردم سالم سالم بودم
    براي تست بتاي بارداريم رفتم آز دادم گفتن باردار نيستي بتام 3بود.دوباره تکرارش کردم 291بود.آزمايشگاهاي اينجا خيلي داغونن هيچي بلد نيستن خوشبحال شماها که جاي خوبي زندگي ميکنيد
    بنظرتون آزمايشاتو دوباره تکرار کنم؟

دوستان کجا رفتيد بياين

دوستم…نگران نباش و اگه دکتر گفته انجام بدي برو انجام بده.انشاالله خيره
    ولي براي اين تست آمينوسنتز حتما پيش دکتري برو که توي اينکار تخصص و تبحر داره.اگه تهران بودي “من يک دکتر خوب” ميشناختم که اگه توي ني ني سايت هم بري ميبيني همه ازش تعريف کردن و توي تست آمينوسنتز تخصص داره.مامان هم هميشه پيش اون ميرن.
    خودتو زياد نگران نکن…استرس خودش مثل سم ميمونه توي دوران بارداري گلم

يلدا
    کاربر ساده

راستي نگار جون داستانتو خوندم خيلي برات ناراحت شدم.وقتي داشتم ميخوندمش گريه م گرفت
    دليلش عفونت چي بود؟

راستي نگار جون داستانتو خوندم خيلي برات ناراحت شدم.وقتي داشتم ميخوندمش گريه م گرفت
    دليلش عفونت چي بود؟

ممنون دوستم…راستش فقط مشخص شد چندين نوع باکتري داخل رحمم بوده ولي اينکه چطور اين مشکل پيش اومده مشخص نشد جالب اينجاس من قبل اون اتفاق 15 روز ميشد که حتي رابطه جنسي با همسرم نداشتم…عفونت چطور وارد رحم شده خدا ميدونه

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 867 total)

برای پاسخ دادن به این موضوع، به سیستم وارد شوید.